szombat, 20 április 2013 19:51

Irány az Őrség! Featured

(0 votes)

A 2013. áprilisi bennmaradós hétvégén a 10.F meghódította az Őrséget.

Kalandunk 13-án, szombaton kezdődött. Reggeli után, 7:35-kor a portán vártunk eligazításra, majd pár perc múlva már buszon találtuk magunkat. Előttünk állt egy másfél órás utazás.

9 óra: a célpont a sárvári Nádasdy-kastély, ahol egy nagyon közvetlen idegenvezető mutatta be a csodás épületet. Sok érdekességet tudtunk meg a Nádasdy család életéről, miközben bejártuk a kastélyt.

11:30: célpont a jáki templom. Kalauzunk a plébános úr volt, aki – mint ahogy később megtudtuk – személyesen is találkozott II. János Pál pápával!

A plébános úr nagyon kedves volt és sok érdekességet mesélt, így boldogan hagytuk el Jákot.

13 óra: a küldetés „megsemmisíteni” a körmendi Halászcsárda legfinomabb ételeit. A feladatot maradéktalanul teljesítettük!

15 óra: célterület a Batthyány – kastély és Dr. Batthyány – Strattmann László Múzeum. Itt betekintést nyerhettünk a Batthyány család történetébe a XII. századtól napjainkig. Az interaktív kiállításon megnézhettük a család személyes tárgyait is. A program végeztével elindultunk a nap utolsó állomásra, Szentgotthárdra.

17:30: az elfoglalandó szállásunk, a III. Béla Szakképző Iskola és Kollégiumban volt. Megfáradt katonákként foglaltuk el a szobákat, pakoltunk le, majd nekiláttunk a finom vacsorának.

19 óra: a cél: feltérképezni a terepet, megnézni a várost. Véleményünk szerint Szentgotthárd az egyik legszebb település, ahova eddig eljutottunk.

Vasárnap, reggeli után, miután összeszedtük magunkat és a menetfelszerelésünket, elindultunk következő úticélunk felé.

10 óra: a helyszín Szalafő-Pityerszer. Itt az Őrség falvaira máig jellemző honfoglalás-kori szeres településszerkezetet, a házak berendezéseit és az őrségi népi építészet emlékeit láthattuk.

11:30: ekkor már Őriszentpétert ostromoltuk. Elsőként a Szikszai Edit Néprajzi Gyűjteményt vettük szemügyre. Mint ahogy a nevében is szerepel, itt népművészeti tárgyakat, a népi kultúra eszközeit láthattuk, majd a Református templomot, azután az Árpád-kori Szent Péter Apostol-templomot tekintettük meg.

13 óra: az ellenség a Bognár Étterem fogásainak hada, melyre sikeres csapást mértünk.

14 óra: célállomás a magyarszombatfai Őrségi Vadászati Kiállítás, ahol a hazánkban elejtett vadak trófeái mellett olyan érdekességeket is láthattunk, mint például pitonbőr, hópárduc és különböző afrikai vadak. A vadászmester izgalmas történeteit is nagy átéléssel hallgattuk. A program végére sok információval tértünk vissza a buszra, amely egyenesen a következő cél felé „repített”.

15 óra: elkövetkezett a hétvége megkoronázása, az utolsó állomás, a magyarszombatfai Kecskefarm. Itt különleges technikával készült kecskesajtokat kóstolhattunk meg, majd megnéztük a kecskéket és az eszközöket, amelyekkel a sajtok készülnek.

18:30: indulás a bázis felé. Az úton mindannyian elaludtunk, így gyorsan visszaérkeztünk Pápára. A kollégium kapuját átlépve felfedezőkből újra diákok lettünk.

Tóth Márk
10.F
Read 2264 times Last modified on szombat, 20 április 2013 20:05

• Comment Link Valentino csütörtök, 01 február 2024 01:57 posted by Valentino

best replica Valentino was born in Voghera,in the province of Pavia, Lombardy, Italy. He became interested in fashion while in primary school in his native Voghera, Lombardy, northern Italy, when he apprenticed under his aunt Rosa and local designer Ernestina Salvadeo, an aunt of noted artist Aldo Giorgini. Valentino then moved to Paris to pursue this interest with the help of his mother Teresa de Biaggi and his father Mauro Garavani. There he studied at the Ecole des Beaux-Arts and at the Chambre Syndicale de la Couture Parisienne.
    Hot sale replica item:best replica Valentino Supervee Calfskin CrossbodyCrackle Effect for Women

• Comment Link Chanel szerda, 31 január 2024 01:10 posted by Chanel

Copy Handbags Gabrielle Chanel gained the nickname Coco from her time as a chanteuse. As a fashion designer, Coco Chanel catered to womens taste for elegance in dress, with blouses and suits, trousers and dresses, and jewellery (gemstone and bijouterie) of simple design, that replaced the opulent, over-designed, and constrictive clothes and accessories of 19th-century fashion. The Chanel product brands have been personified by fashion models and actresses, including Ines de la Fressange, Catherine Deneuve, Carole Bouquet, Vanessa Paradis, Nicole Kidman, Anna Mouglalis, Audrey Tautou, Keira Knightley and Marilyn Monroe
    Hot sale replica item:Copy Handbags Boy Chanel wallet for Women

• Comment Link Louis Vuitton csütörtök, 25 január 2024 03:48 posted by Louis Vuitton

replicahandbags Louis Vuitton was a French box-maker and packer who founded the luxury brand of the same name over 150 years ago. From humble beginnings in the French countryside, Vuitton's skill, innovation and determination quickly saw his signature trunks coveted by the world's elite. Now, with Marc Jacobs at the helm as creative director since 1997, the house has expanded its offering to include bags, clothing, shoes, accessories and jewellery, making it one of the most valuable luxury brands in the world.
    Hot sale replica item:replicahandbags Louis Vuitton Cabas Light Monogram Other for Men

• Comment Link Bottega Veneta szerda, 24 január 2024 22:36 posted by Bottega Veneta

aaahandbag website Bottega Veneta was established in 1966 by Michele Taddei in Vicenza. The name Bottega Veneta means "Venetian shop" in Italian. Bottega Veneta prided themselves on craftsmanship. They developed a leather weaving technique called intrecciato that remains a signature of the brand.Bottega Veneta bags are usually around the 拢4000 mark, but at Trendyreplicas.com you could snap up one for one-tenth the price.
    Hot sale replica item:aaahandbag website Bottega Veneta Cassette in Black 578004 V1EP 38425 for Women