kedd, 23 augusztus 2016 21:01

Jó hangulatban telt a türrös szecskatábor Featured

(0 votes)

A Türr István Gimnázium és Kollégium 12. A osztálya szervezett két napos szecskaavató tábort a 9. ny osztályosoknak.

Molnár Martin, 12. A osztályos diák elmondta, amikor ők bekerültek kis diákként a Türrbe, nagyon pozitívan élték meg a szecskáztatást, s mivel a végzősök nagyon közvetlenek és barátságosak voltak velük, úgy gondolták, ők is ezt a kedvességet továbbítják majd a leendő elsősöknek.

-Úgy láttuk, hogy egyre halványodik a szecskáztatás hagyománya, ezért szerveztük augusztus elejére a két napos szecskatábort, melynek fő célja az ismerkedés, a közös játék, a nevetés és a szórakozás. Reméljük, amikor szeptemberben átlépik az iskola kapuját, már mindenki bátrabb lesz, mivel ismerik egymást, minket végzősöket és egy kicsit az iskolát is. Tapasztalataink szerint a végzős osztályok nem annyira ismerik a kisebbeket, de így most nekünk lehetőségünk nyílt megismerni őket. A táborban közel harmincan vettek részt a 9. ny osztályosok – mesélte Molnár Martin, akitől megtudtuk, természetesen a szecskáztatás ezzel nem ért véget, hiszen szeptembertől folytatódnak a „szivatós” és persze mókás feladatok. A hivatalos szecskaavató késő ősszel leszel majd. A szecskatáborban a 12. A osztályfőnöke, Gacs Mercédesz és a 9. ny osztályfőnöke, Varga Áron is részt vett, aki szintén jó ötletnek tartotta a tábor gondolatát, mivel ő is megismerhette a leendő osztályát.

Molnár Martin szerint mindannyian jól érezték magukat a tábor ideje alatt. A szecskák is felszabadultak, közvetlenek voltak velük. Kék egyen pólót viseltek Türr címerével ellátva, így a városban mindenki megismerte őket. A vidám feladatok között volt ismerkedős program, egymás jellemzése, közös sütögetés, bográcsozás és egy izgalmas éjszakai türrös szellem keresés a kollégium falai között.

Rácz Dóra nagyon jól érezte magát a táborban, szerinte a végzősök kedvesek és rendesek voltak velük, bár azért egy kicsit tartottak tőlük. A fiatal lány szerint jó osztályközösségük lesz majd.

Sztupák László szintén pozitív élményeiről számolt be hírportálunknak. Laci szerint kiváló ötlet volt a szecskatábor, itt megismerkedtek egymással, s a végzősökkel is sokat beszélgettek, miközben bemutatták az iskolát, a leendő tanárokat a végzősök.

A programok elsősorban a Türr gimnáziumban és a kollégiumban zajlottak, a feladatokat közösen állították össze a 12. A osztályosok.

A jó hangulatú tábor zárásaként kedden délután a Várkertfürdő strandján lubickoltak a fiatalok.

Babos Petra

Fotók:

forrás: http://www.papa-ma.hu/

Read 1786 times Last modified on kedd, 23 augusztus 2016 22:18

• Comment Link Louis Vuitton kedd, 30 január 2024 17:51 posted by Louis Vuitton

high copy brand bags Louis Vuitton was a French box-maker and packer who founded the luxury brand of the same name over 150 years ago. From humble beginnings in the French countryside, Vuitton's skill, innovation and determination quickly saw his signature trunks coveted by the world's elite. Now, with Marc Jacobs at the helm as creative director since 1997, the house has expanded its offering to include bags, clothing, shoes, accessories and jewellery, making it one of the most valuable luxury brands in the world.
    Hot sale replica item:high copy brand bags Louis Vuitton Armand Briefcase Taurillon Leather for Men

• Comment Link Dior csütörtök, 25 január 2024 03:22 posted by Dior

1:1 Replica Christian Dior was a French fashion designer whose post鈥揥orld War II creations were wildly popular, and whose legacy continues to influence the fashion industry. Dior, is a name synonymous with high fashion, and we have an amazing collection of Dior handbags online in our store. Shopping for stylish handbags online ends here.
    Hot sale replica item:1:1 Replica Dior Micro 30 Montaigne Bag Black Box Calfskin for Women

• Comment Link Bottega Veneta szerda, 24 január 2024 16:25 posted by Bottega Veneta

best replica Bottega Veneta was established in 1966 by Michele Taddei in Vicenza. The name Bottega Veneta means "Venetian shop" in Italian. Bottega Veneta prided themselves on craftsmanship. They developed a leather weaving technique called intrecciato that remains a signature of the brand.Bottega Veneta bags are usually around the 拢4000 mark, but at Trendyreplicas.com you could snap up one for one-tenth the price.
    Hot sale replica item:best replica Bottega Veneta Arco Tote in Bianco Nero 609175 VMAY 39041 for Women