kedd, 05 április 2016 22:03

Lengyel vendégek a Türrben Featured

(0 votes)

A lengyelországi Pulawy városából érkezett hat diák és két kísérőtanár vasárnap este, hogy egy közös pályázatot nyújtsanak be a Türr István Gimnázium és Kollégiummal.

Molnár András angoltanár, a 9. NY osztályfőnöke kérdésünkre elmondta, 2008 óta ápol a Comenius projekt keretében jó kapcsolatot a Pápai Szakképzési Centrum Közgazdasági Szakközépiskolája és Kollégiuma a lengyelországi iskolával.

-A tegnapi nap során a Közgázban járt a delegáció, ahol órákat látogattak, részt vettek az idegen nyelvi Ki mit tud?-on is, ahol sikeresen szerepeltek. A mai napon a Türrbe érkeztek. Itt is órákon vettek részt, majd városnézésen ismerkedtek meg Pápa nevezetességeivel. Délután a közgázos diákokkal együtt Herendre kirándulunk, este pedig közös bowlingozáson veszünk részt. A holnapi napot egy budapesti kirándulás színesíti majd.

A tanóra rendkívül jó hangulatban telt

Molnár Andrástól megtudtuk, terveik között szerepel, hogy a Türr Gimnáziummal együtt részt vegyenek egy Erasmus + programban a lengyel iskolával és az ő egyik partnerintézményével Írországból, valamint Pápa testvérvárosával, Németországból.

-A lengyel partneriskola hasonló, mint a Türr, ezért velük szeretnénk folytatni ezt a gyümölcsöző kapcsolatot. A program közös témája a közösségi munka és az önkéntesség lenne. A magyar iskolákban nagyon fontos az önkéntesség, hiszen addig a diák nem kaphat érettségi bizonyítványt, amíg nem teljesíti az 50 órás közösségi szolgálatot. A tanulóknak rengeteg lehetőségük van az önkéntességre. A lengyel iskolában van egy szervezet, amelyet a mostani találkozó alkalmával népszerűsítenek – fűzte hozzá az angoltanár.

Ewelina Pawlowska, a lengyel diákokat kísérő egyik tanár még korábban sosem járt Pápán. Elmondása szerint gyönyörű a város, tetszenek neki a régi épületek, valamint a két iskola is.

-Érdekes, hogy Magyarországon régi épületekben vannak az iskolák, míg nálunk modernek. A meglátogatott két iskola oktatási rendszere hasonló a lengyelhez. Nekem a csengetés dallam nagyon teszik, nálunk hagyományos csengőhang van – mesélte mosolyogva.

Dorota Goliszek pedagógus elmondása szerint az Erasmus program egyre népszerűbb lesz. Ez csodálatos lehetőséget biztosít a tanulóknak a kulturális értékek megismerésére a különböző országokban, valamint a nyelvtanulásra is.

-Nagyszerű lehetőségek vannak az iskolánkban a fiataloknak az önkéntességre. Nálunk nagyon fontos, hogy hidat képezzünk a generációk között és segítsük az időseket, a betegeket és az elesetteket. Az emberi kapcsolatok építése mellett támogatjuk az állatmenhelyeket is. A tapasztalatainkat szívesen átadjuk más iskoláknak és szívesen vesszük az ötleteket.

Hírportálunk ottjártakor a türrösök és a lengyel diákok éppen egy lengyel népdalt énekeltek közösen két nyelven.

Babos Petra

Képek:

forrás: papa-ma.hu

Read 1569 times Last modified on kedd, 05 április 2016 22:23

4 comments

• Comment Link Louis Vuitton csütörtök, 01 február 2024 02:12 posted by Louis Vuitton

replica bags on amazon Louis Vuitton was a French box-maker and packer who founded the luxury brand of the same name over 150 years ago. From humble beginnings in the French countryside, Vuitton's skill, innovation and determination quickly saw his signature trunks coveted by the world's elite. Now, with Marc Jacobs at the helm as creative director since 1997, the house has expanded its offering to include bags, clothing, shoes, accessories and jewellery, making it one of the most valuable luxury brands in the world.
    Hot sale replica item:replica bags on amazon Louis Vuitton Christopher Messenger for Men

• Comment Link Louis Vuitton szerda, 31 január 2024 01:52 posted by Louis Vuitton

duplicate designer bags Louis Vuitton was a French box-maker and packer who founded the luxury brand of the same name over 150 years ago. From humble beginnings in the French countryside, Vuitton's skill, innovation and determination quickly saw his signature trunks coveted by the world's elite. Now, with Marc Jacobs at the helm as creative director since 1997, the house has expanded its offering to include bags, clothing, shoes, accessories and jewellery, making it one of the most valuable luxury brands in the world.
    Hot sale replica item:duplicate designer bags Louis Vuitton Marelle Epi Leather in Brown for Women

• Comment Link Louis Vuitton csütörtök, 25 január 2024 04:01 posted by Louis Vuitton

Knockoff Handbags Louis Vuitton was a French box-maker and packer who founded the luxury brand of the same name over 150 years ago. From humble beginnings in the French countryside, Vuitton's skill, innovation and determination quickly saw his signature trunks coveted by the world's elite. Now, with Marc Jacobs at the helm as creative director since 1997, the house has expanded its offering to include bags, clothing, shoes, accessories and jewellery, making it one of the most valuable luxury brands in the world.
    Hot sale replica item:Knockoff Handbags Louis Vuitton Avenue Sling Bag Damier Graphite Canvas for Men

• Comment Link Gucci szerda, 24 január 2024 22:15 posted by Gucci

aaahandbag website Gucci handbags for women like totes, top handles, shoulder bags and belt bags in leather and precious materials.
    Dionysus, Soho, Marmont, Ophidia & Supreme. Shop online at Trendyreplicas.com.
    Hot sale replica item:aaahandbag website Gucci 1955 Horsebit shoulder bag for Women