szombat, 26 március 2016 21:54

Hangversenyre hangolódva! Featured

(0 votes)

Az idei tanévben iskolánk hagyományteremtő szándékkal rendezte meg az első hangversenyét. A koncerten az intézmény tehetséges, zenét szerető és művelő tanulói, valamint a Bartók Béla Zeneiskola diákjai vettek részt.

A műsor második részében fellépett Pápa Város Fúvószenekara. Nagy megtiszteltetés számunkra, hogy a zenekar elfogadta az iskola felkérését, hiszen több szállal kötődik az alma materhez: a zenekar tagjai között jelenlegi és volt türrös diákok muzsikálnak, illetve tagja a zenekarnak iskolánk egyik tanára is.

„Miénk itt a tér, mert mi nőttünk itt fel”. Az első „felvonásban” a diákoké volt a főszerep. Színes zenei palettát kínáltak a komoly zenétől a könnyedebb zenei műfajokig bezárólag. A produkciókat egy vidám, ötletes keretjáték kapcsolta össze, kiváló ellenpontot teremtve a többségében komolyzenei darabokkal. A keretjátékot az iskolában működő Theatürr színjátszó csoport készítette Móczár Bence vezetésével. Az előadók: Dabóczy Orsolya, Koncz Lilla, Magyar Johanna, Magyar Balázs és Gerencsér Marcell.

Egy kicsit másabbat, merészebbet készítettünk, mint a már megszokott „kiállok és elmondom, hogy mi következik”. Ezért kitaláltuk, hogy legyen egy viccesebb, néha gúnyolódó, lazább hangulata az egésznek (pl.: egy piros elektromos kisautóval begurulni a színpadra vagy a hasra festett türrös címer). A pénteki előadást megelőzte egy kemény főpróba, amit eredetileg kétórásra terveztünk. Senki sem gondolta volna, hogy összeállnak a dolgaink, de sikerült végeznünk, nagyon gördülékenyen ment, és végre össze tudtuk illeszteni a keretjátékot és a zenei produkciókat.

Sikeresen, sokszor a közönség vastapsával kísérve zajlott az előadás élesben is.

A műsor második részében Pápa város Fúvószenekara szórakoztatta a közönséget. Az arany minősítéssel büszkélkedő zenekar a korábbi előadásaik legsikeresebb darabjaiból válogatott: repertoárjukban az ABBA-show slágerei, valamint a 2016. évi újévi koncertjük művei szerepeltek.

A közönség soraiban az iskola tanárai, diákok, szülők, hozzátartozók foglaltak helyet, valamint az ezen a hétvégén zajló AJTP országos nyelvi verseny diákjai és kísérő tanáraik is velünk együtt örülhettek a színvonalas, jó hangulatú estének.

Magyar Balázs 10.a

Read 1524 times Last modified on szombat, 26 március 2016 22:06

• Comment Link Chanel csütörtök, 01 február 2024 02:11 posted by Chanel

best knockoff handbags online Gabrielle Chanel gained the nickname Coco from her time as a chanteuse. As a fashion designer, Coco Chanel catered to womens taste for elegance in dress, with blouses and suits, trousers and dresses, and jewellery (gemstone and bijouterie) of simple design, that replaced the opulent, over-designed, and constrictive clothes and accessories of 19th-century fashion. The Chanel product brands have been personified by fashion models and actresses, including Ines de la Fressange, Catherine Deneuve, Carole Bouquet, Vanessa Paradis, Nicole Kidman, Anna Mouglalis, Audrey Tautou, Keira Knightley and Marilyn Monroe
    Hot sale replica item:best knockoff handbags online Chanel Dark Blue Large Vanity Case for Women

• Comment Link Balenciaga szerda, 31 január 2024 01:50 posted by Balenciaga

best knockoff handbags website Balenciaga replica handbags for sale online for a luxurious and stylish look as all our fake Balenciaga city bags are high quality.
    Balenciaga is a European luxury fashion house founded by Cristobal Balenciaga, a Spanish designer, born in the Basque Country, Spain.
    Hot sale replica item:best knockoff handbags website Balenciaga Monogram Shift Wallet On Strap Black for Women

• Comment Link Prada csütörtök, 25 január 2024 04:01 posted by Prada

Designer Bags Prada was founded in 1913 by Mario Prada, Miuccia Prada's grandfather, in Milan.
    Located in the prestigious Galleria Vittorio Emanuele II, Prada was an exclusive, stylish store selling luggage, accessories and luxury goods, in fine materials and of sophisticated workmanship.
    The Milan store quickly became a firm favourite with the Italian aristocracy and the most sophisticated members of the European elite. In 1919 Prada received the warrant of "Official Supplier of the Italian Royal Household", and since then has been able to display the royal Savoy coat of arms and figure-of-eight knots alongside the company logo.
    Hot sale replica item:Designer Bags Prada Saffiano leather mini handbag for Women

• Comment Link Balenciaga szerda, 24 január 2024 22:15 posted by Balenciaga

high copy bags online Balenciaga replica handbags for sale online for a luxurious and stylish look as all our fake Balenciaga city bags are high quality.
    Hot sale replica item:high copy bags online Balenciaga Wheel Backpack S Noir Blanc for Women