szombat, 02 május 2015 20:17

Költészet nap Sirokai Mátyással Featured

(0 votes)

,,Siker az, ha évtizedekkel később is lesznek, akik ráflesselnek a műveidre.”

Hangfal póver on.
Katt a linkre.
Jöhet a vers.

Bucket Beats - Sirokai Mátyás, a beat tanúja

Sirokai Mátyás - Lécek között

Felhők húznak el felettünk,

a nap, mint egy másológép

fénycsíkja, végigpásztázza

a kertet. Délután van, fekszünk

a fűben, egy bicikli kattogása

az útról, a fénylyuggatta lombok

foltjai, papírvékony az egész.

Hihetetlen, mint egy tökéletes

másolat. A kerítés lécei között

ellátni a papír széléig, a felhők

állatai között a napig. A kert,

a délután, az út és kifutása

a láthatárból, ismerős minden.

Fekszünk a kattogásban, ellátni

egész a széléig, a felhőkbe szúró

fákig. Mögöttük tűnik el az út.

,,…hogy legyen benne a beat!” –vallja Sirokai Mátyás a zsúfolásig megtelt fizikumban, mikor Pingitzer Andi néni arról kérdezi, mi a legfontosabb egy versben.

Eddig rendben van, de, akkor, most mi is az a beat? Hát a ritmus, az ütem, a pulzálás, a dög. Mindaz, ami megtölti a kortárs költő-dobos-apuka írásait.

Április 15-én, a költészet napja alkalmából Sirokai Mátyás mesélt többek között legújabb kötetéről, arról, hogy, hogyan is lesz valaki ,,igazi” költő és persze, dobokról, dobolásról, dob-tanításról, a dob fajtáiról és …nem, dobos torta nem volt.

A beszélgetést néhány verssel tűzdelték meg Andi néni tanítványai. Bár Matyi azt hitte, ráhárul majd a versolvasás megizzasztó feladata, de így, a tanári asztalon ülve, rollerral a vállán, csíkos zoknis lábát lógatva hallgathatta végig azokat a műveket, amiknek keletkezési körülményeiről, talán Ő tud a legtöbbet. A szerző.

A szerző, aki Pápán nevelkedett, majd innen egyenesen a győri zeneművészeti szakközépiskolába vitte az útja. A következő fordulat sem meglepő: zeneművészeti egyetem, ütőhangszer szak. Azóta Pest, dob, család, versek. Elmondása szerint írni a középiskola végén kezdett, viszont éles irányba csak az egyetemen fordultak a dolgok. A Pohárutca (2008), A beat tanúinak könyve (2013) és A káprázatbeliekhez (2015) című kötetek önálló szerzője.

Arról pedig, hogy mit tanácsol Matyi azoknak a srácoknak, akik írásra adják a fejüket: …ahhoz bizony el kellett volna jönni az előadásra!

Tegyi Kornél

Read 1764 times Last modified on szombat, 02 május 2015 20:47

4 comments

• Comment Link Louis Vuitton csütörtök, 01 február 2024 01:52 posted by Louis Vuitton

replica bags on amazon Louis Vuitton was a French box-maker and packer who founded the luxury brand of the same name over 150 years ago. From humble beginnings in the French countryside, Vuitton's skill, innovation and determination quickly saw his signature trunks coveted by the world's elite. Now, with Marc Jacobs at the helm as creative director since 1997, the house has expanded its offering to include bags, clothing, shoes, accessories and jewellery, making it one of the most valuable luxury brands in the world.
    Hot sale replica item:replica bags on amazon Louis Vuitton pochette voyage mm damier cobalt for Men

• Comment Link Louis Vuitton szerda, 31 január 2024 01:15 posted by Louis Vuitton

authentic handbags for sale Louis Vuitton was a French box-maker and packer who founded the luxury brand of the same name over 150 years ago. From humble beginnings in the French countryside, Vuitton's skill, innovation and determination quickly saw his signature trunks coveted by the world's elite. Now, with Marc Jacobs at the helm as creative director since 1997, the house has expanded its offering to include bags, clothing, shoes, accessories and jewellery, making it one of the most valuable luxury brands in the world.
    Hot sale replica item:authentic handbags for sale Louis Vuitton Bumbag Epi Leather Bag for Men

• Comment Link Louis Vuitton csütörtök, 25 január 2024 03:47 posted by Louis Vuitton

Duplicate Branded Bags Louis Vuitton was a French box-maker and packer who founded the luxury brand of the same name over 150 years ago. From humble beginnings in the French countryside, Vuitton's skill, innovation and determination quickly saw his signature trunks coveted by the world's elite. Now, with Marc Jacobs at the helm as creative director since 1997, the house has expanded its offering to include bags, clothing, shoes, accessories and jewellery, making it one of the most valuable luxury brands in the world.
    Hot sale replica item:Duplicate Branded Bags Louis Vuitton Game On Dauphine MM Autres Toiles Monogram for Women

• Comment Link Burberry szerda, 24 január 2024 21:58 posted by Burberry

best knockoff handbags website Buy women's bags and men's handbags from Burberry including shoulder bags, exotic clutches, bowling and tote bags in iconic check and brightly coloured leather.
    Hot sale replica item:best knockoff handbags website Burberry Small Quilted Lambskin Lola Bag in White for Men