kedd, 02 május 2017 21:36

Tömörkény István Alkotó Pályázat Featured

(0 votes)

A Pécsi Leőwey Klára Gimnázium több év óta minden tanévben alkotói pályázatot hirdet meg az Arany János Tehetséggondozó Programban tanulók számára tehetségkutató céllal.

A Tömörkény István Alkotó Pályázaton azok a tanulók vesznek részt, akik szívesen írnak verset, mesét, interjút vagy riportot, esetleg novellát, tehát ezekben a kategóriákban lehet nevezni. A pályázók a témaválasztásban szabadságot élveznek, de a kiírók szívesen veszik, ha a lakóhely, szülőföld, család, barátok állnak a művek középpontjában.

A Lőwey gimnáziumba beérkezett pályaműveket az ottani magyartanárok közössége bírálja el, és arany, ezüst illetve bronz fokozatba sorolja a legjobbnak ítélt munkákat. Az elmúlt tizenhét év alatt két antológiát szerkesztettek a kiválasztott pályaművekből, amelyeket könyv formájában is kiadtak.

Az Arany János Tehetséggondozó Programban tanuló diákjaink rendszeresen küldenek be pályamunkákat, ebben a tanévben Kovács Károly 9.F osztályos tanuló Üvegesné Ozorai Hortenzia tanárnővel készített interjúja arany fokozatot kapott. Gratulálunk neki. Csak így tovább!

Read 1084 times Last modified on kedd, 02 május 2017 21:38