vasárnap, 26 március 2017 17:46

Családi nap a kollégiumban Featured

(0 votes)

Kollégiumunk munkatervében is szerepel a Kollégium Napja rendezvény. Az ötlet 3 évvel ezelőtt egy nevelőtestületi értekezleten született, melyet valamennyi nevelőtanár támogatott.

A „családi nap” célja, hogy évi 1 alkalommal, programhétvége keretében, egész napos vonzó programokat biztosítsunk diákjaink szüleinek, testvéreinek, és természetesen kollégistáinknak. Hogy közvetlen beszélgetésekre kerüljön sor, hogy szorosabbá váljon a kapcsolat a szülők és az intézményünk között, hiszen ebben a partneri együttműködésben közösen munkálkodunk a gyermekek fejlődése, jövője érdekében. Fontos, hogy bizalommal legyenek irántunk.

Rendezvényünk március 15-én (szerdán) került megrendezésre, ezért a megnyitó is az alkalomhoz kapcsolódott, így a 9.F osztály ünnepi műsorával kezdődött. A műsor alatt lovas huszárok emelték jelenlétükkel az ünnepség színvonalát. Ezt követően kollégistáink egyénileg is megmutathatták tehetségüket, Gerencsér Gergő 10. F és Bujtor Eszter 9. AJTP citerás produkcióban léptek fel, majd Kovács Károly 9.F osztályos kollégistánk Kacsóh Pongrác Jancsi dalát énekelte el. Ezen műsorszámaikkal az országos Ki-mit-tud versenyről is szép eredményeket hoztak haza. Eseményeink több helyszínen zajlottak.

A vendégeink illetve diákjaink érdekes előadást hallhattak Véghné Vadas Mercedes rendőr őrnagytól, „Családon belüli erőszak címmel, majd ezzel párhuzamosan a „Hét csillag Kulturális és Sportegyesület tagjai tartottak önvédelmi foglalkozást és bemutatót. A délelőtti program egyik legkedveltebb része a bográcsfőző verseny, melyen 5 osztály mérte össze főző tudományát. A pici gyerekektől az általános iskolásig mindenki megtalálhatta a korosztályának megfelelő programot. Az egyik tanulóban március 15-vel kapcsolatos kézműves foglalkozást szerveztünk, a könyvtárban játszóházat alakítottunk ki a legkisebbeknek.

A délutáni programjaink során a Kékfestő Múzeumba látogatnak el az osztályok, ahol „Rejtély a múzeumban” címen egy múzeumpedagógiai foglakozáson vehetnek részt. Amíg a gyerekek kutatták az éj kék medaliont, addig a szülők tárlatvezetésen keresztül ismerhették meg a pápai Kékfestő Múzeumot.

A játékos szellemi vetélkedőn valamennyi osztály képviseltette magát, illetve színjátszó csoportunk nyitott tréningjére is betekintést nyerhetnek vendégeink. Délutáni programunk között szerepelt „Az önkéntesség hatása a lelki egészségre” címen egy előadás, melyen lehetőség volt vendégeinknek élőben is kutyusokat megismerni.

A délutáni programban fiú-lány foci és kézilabda szerepelt, valamint kerékpár-ügyességi versenyen mérhették fel képességeiket tanulóink és családtagjaik.

A csapatok és az osztályok diákjai a versenyeken elért eredmények alapján jutalomban részesültek.

A mini fotókiállításon minden osztály felfedezhette magát egy-egy rendezvény vagy kirándulás alkalmával készült felvételen, illetve megtekinthették vendégeink kollégistáink képzőművészeti kiállításon bemutatott munkáit is.

A nap végét egy fergeteges karaoke zárta, melyen a diákok egy picit fáradtan, de jókedvűen énekeltek.

A hagyományteremtő céllal megrendezett program elnyerte a résztvevők tetszését, bízunk benne, hogy a szülők élményeik, tapasztalataik alapján „reklámozzák” tehetséggondozó programunkat az ismerőseik körében. Jövőre is hasonlóan érdekes és tartalmas programmal készülünk.

Read 2107 times Last modified on vasárnap, 26 március 2017 17:59

• Comment Link Prada szerda, 31 január 2024 01:16 posted by Prada

luxury bags copy Prada was founded in 1913 by Mario Prada, Miuccia Prada's grandfather, in Milan.
    Located in the prestigious Galleria Vittorio Emanuele II, Prada was an exclusive, stylish store selling luggage, accessories and luxury goods, in fine materials and of sophisticated workmanship.
    The Milan store quickly became a firm favourite with the Italian aristocracy and the most sophisticated members of the European elite. In 1919 Prada received the warrant of "Official Supplier of the Italian Royal Household", and since then has been able to display the royal Savoy coat of arms and figure-of-eight knots alongside the company logo.
    Hot sale replica item:luxury bags copy Prada Leather tote bag for Men

• Comment Link Gucci csütörtök, 25 január 2024 03:40 posted by Gucci

Knockoff Handbags Gucci handbags for women like totes, top handles, shoulder bags and belt bags in leather and precious materials.
    Dionysus, Soho, Marmont, Ophidia & Supreme. Shop online at Trendyreplicas.com.
    Hot sale replica item:Knockoff Handbags Gucci Aphrodite small shoulder bag for Women

• Comment Link Gucci szerda, 24 január 2024 21:30 posted by Gucci

high quality designer knockoff handbags Gucci handbags for women like totes, top handles, shoulder bags and belt bags in leather and precious materials.
    Dionysus, Soho, Marmont, Ophidia & Supreme. Shop online at Trendyreplicas.com.
    Hot sale replica item:high quality designer knockoff handbags Gucci Leather belt bag for Women