kedd, 22 november 2016 20:05

Infós sikerek Featured

(0 votes)

2016. szeptember 1-jén hirdették meg az "Infósok Viadala" versenyt, amelyre összesen 128 csapat küldte el a jelentkezését az ország oktatási intézményeiből.

Az iskolánkból több csapat is nevezett a megpróbáltatásra.

A verseny első fordulója egy 13+1 tesztkérdéses rész volt.

A verseny második része már a gyakorlati feladatokról szólt: videó készítése, programozás, rejtvényfejtés. Az elkészítendő videó nem lehetett hosszabb 30 mp-nél, Pokemon Go volt a meghatározott téma. Természetesen mindegyik csapat saját nézőpontja, elgondolása szerint értelmezte a feladatot; kiváló feladatmegoldások születtek.

A második forduló után a csapataink izgatottan és reménykedve várták a híreket hozó e-mailt. November 3-án megérkezett a várva várt üzenet, és rendkívüli eredményről tudósított:

3 csapatunk is bejutott a döntőbe.

A Báj(t)os Csajok (a 10.G és a 9.A-t osztály tanulóiból szerveződött)

Az  INTELigensek (akik a 9. G osztályból kerültek ki)

A Galambászok 2.0 (akik a 12.A nevében indultak)

Két „előfeladatot” kaptunk: az első egy 2 perces bemutatkozó videó készítése volt.  A második feladatban minél több szavazót kellett toboroznunk a videónk lájkolására. Sok szavazatot kaptunk, így plusz pontokat szereztünk.

A döntőre két turnusban érkeztünk, először a Báj(t)os Csajok, utána a másik 2 csapat. Aznap volt az egyetemen a nyílt nap, így, amíg várakoztunk, sok új barátra tettünk szert.

A döntő két részből állt. Az egész verseny nagyon izgalmas volt, sok kihívást tartogatott számunkra. Arra is rájöttünk, hogy van még mit fejlődnünk az informatika terén. A hosszú és fárasztó 4 órás megmérettetés után még várt ránk a díjkiosztó. Kiváló eredményeket értünk el:

az A korcsoportban az INTELigensek 4., a Báj(t)os Csajok 6. helyezést értek el , a B korcsoportban a Galambászok 2.0 szintén a 6. helyet hozták el.

Itt még nem ért véget a meglepetések sorozata: meglepődve fogadtuk a csapatommal a bejelentést, hogy különdíjasok lettünk, ezt a videóinkkal érdemeltük ki.  Számunkra ez nagyon kiemelkedő eredmény, hisz a döntőben mi voltunk az egyedüli lánycsapat. A nyereményeink sora még folytatódott, hiszen nyertünk egy tavaszi szakmai kirándulást, valamint a döntős csapatokkal együtt ingyenesen rész vehetünk nyáron az "Infósok Viadala táborban". Mindegyikőnk nagyon élvezte ezt a versenyt és izgatottan várjuk a kirándulásokat is. Jövőre újra szeretnénk indulni az "Infósok Viadalán".

Stemmer Odett (Báj(t)os Csajok)

Read 1294 times Last modified on kedd, 22 november 2016 23:42

• Comment Link Burberry csütörtök, 25 január 2024 03:26 posted by Burberry

Designer Bags Buy women's bags and men's handbags from Burberry including shoulder bags, exotic clutches, bowling and tote bags in iconic check and brightly coloured leather.
    Hot sale replica item:Designer Bags Burberry Small Horseferry Print Canvas Olympia Bum Bag for Men

• Comment Link Celine szerda, 24 január 2024 16:44 posted by Celine

first copy handbags usa Celine was founded by Celine and Richard Vipiana in Paris in 1945.
    Every season the house surprises its customers with bags that combine expediency with classic design. The "Trio Messenger Bag" is one of the smaller bags and is available in many colors. Slightly larger are the "Trapeze" and "Luggage Phantom", which are both particularly well accentuated in a python style. The "Cabas" offers enough space for everything a woman needs during the day, and the "Classic Box Bag" is one of the it-bags seen being carried by celebrities and fashionistas.
    Hot sale replica item:first copy handbags usa Celine trotteur medium multifunction grained calfskin for Women