vasárnap, 23 november 2014 15:40

Belépő osztályaink beavatása Featured

(0 votes)

2014. november 7-én, pénteken került megrendezésre iskolánk hagyományos beavató ünnepsége a tornateremben. A „szecska” szó az, amely szorongással, rosszabb esetben félelemmel töltheti el az első tanulmányi évét megkezdő diákokat, de nem a mi gimnáziumunkban. Nálunk a szecskaavatás nem durva megalázás, hanem vidám, tréfás, játékos vetélkedés. A szecskaavató után minden „kisdiák” teljes jogú tagja lesz az iskolának.

Első körben a fiatalok a belvárost járták be, ahol énekeltek, dicsőítették a végzőseiket és egyéb feladatokat kaptak, mint például, hogy egy 15 cm-es vonalzóval mérjék le az Áruház egyik oldalát.

A városi feladatok után az iskola tornatermébe vezetett volna az út, ha nem alakult volna ki kisebb „harc” a három osztály között. Ugyanis itt már érezni lehetett a feszültséget, az erőfitogtatást, hogy egy igen komoly megmérettetés áll előttük, és csak órák kérdése, hogy eldőljön ki a jobb. A hatalmas zajt a tornateremben is csak percek alatt lehetett elcsitítani.

Először a 3 osztály egyenként előadta az előre betanult tánckoreográfiáját, amelyet a zsűri pontozott. Majd következtek az egyszerűbb feladatok pl.: Melyik osztály tud pufiból minél rövidebb idő alatt hosszabb, összeragasztott láncot készíteni, de ide sorolható még például az a feladat is, amikor egy tálban 7 db gumicukor volt telis-tele tejszínhabbal, majd a gumicukrokat ki kellett venni a szájukkal, a kezük segítsége nélkül. A műsor második felében következtek a kicsit komplikáltabb, mókás feladatok. Ilyen volt például az, amelyben kóstolás alapján kellett felismerniük, milyen csokit esznek éppen

Az összes versenyfeladatot pontoztuk az alapján, ki volt a gyorsabb, az ügyesebb…, majd ez alapján alakult ki az osztályok közötti végső sorrend. Amíg a pontszámokat összesítettük, addig az újoncok elismételték az esküt, amellyel iskolánk teljes jogú tagjaivá váltak.

A vetélkedő végeredménye:

I. helyezett: 9./NY

II. helyezett: 9./AJTP

III. helyezett: 5. G

Reméljük, hogy az újonnan beavatott diáktársaink megtartják ezt a küzdeni akarást tanulmányaik során is, és sok sikerben lesz még részük itt, a Türr István Gimnázium és Kollégium falain belül! Gratulálunk nekik!

Orbán Tamás 13. A osztályos tanuló/ szervező

Read 1879 times Last modified on vasárnap, 23 november 2014 16:24

• Comment Link Chanel csütörtök, 01 február 2024 01:35 posted by Chanel

high copy bags online Gabrielle Chanel gained the nickname Coco from her time as a chanteuse. As a fashion designer, Coco Chanel catered to womens taste for elegance in dress, with blouses and suits, trousers and dresses, and jewellery (gemstone and bijouterie) of simple design, that replaced the opulent, over-designed, and constrictive clothes and accessories of 19th-century fashion. The Chanel product brands have been personified by fashion models and actresses, including Ines de la Fressange, Catherine Deneuve, Carole Bouquet, Vanessa Paradis, Nicole Kidman, Anna Mouglalis, Audrey Tautou, Keira Knightley and Marilyn Monroe
    Hot sale replica item:high copy bags online Chanel Flap wallet for Women

• Comment Link Gucci kedd, 30 január 2024 18:00 posted by Gucci

duplicate designer bags Gucci handbags for women like totes, top handles, shoulder bags and belt bags in leather and precious materials.
    Dionysus, Soho, Marmont, Ophidia & Supreme. Shop online at Trendyreplicas.com.
    Hot sale replica item:duplicate designer bags Gucci GG Marmont velvet shoulder bag for Women

• Comment Link Louis Vuitton csütörtök, 25 január 2024 03:32 posted by Louis Vuitton

superfake designer bags Louis Vuitton was a French box-maker and packer who founded the luxury brand of the same name over 150 years ago. From humble beginnings in the French countryside, Vuitton's skill, innovation and determination quickly saw his signature trunks coveted by the world's elite. Now, with Marc Jacobs at the helm as creative director since 1997, the house has expanded its offering to include bags, clothing, shoes, accessories and jewellery, making it one of the most valuable luxury brands in the world.
    Hot sale replica item:superfake designer bags Louis Vuitton Twist MM Other Leathers for Women

• Comment Link Louis Vuitton szerda, 24 január 2024 21:45 posted by Louis Vuitton

high copy bags online Louis Vuitton was a French box-maker and packer who founded the luxury brand of the same name over 150 years ago. From humble beginnings in the French countryside, Vuitton's skill, innovation and determination quickly saw his signature trunks coveted by the world's elite. Now, with Marc Jacobs at the helm as creative director since 1997, the house has expanded its offering to include bags, clothing, shoes, accessories and jewellery, making it one of the most valuable luxury brands in the world.
    Hot sale replica item:high copy bags online Louis Vuitton Sully PM for Women