kedd, 06 május 2014 17:35

Filozófia és történelem szakköröket valósított meg a Türr István Gimnázium Featured

(0 votes)

Miután a Türr István Gimnázium és Kollégium elnyerte a Kiváló Tehetségpont címet, több, a tehetséggondozást elősegítő pályázaton indulhatott a közelmúltban. Grőber Attila történelem-filozófia szakos pedagógus irányításával az intézmény két tehetséggondozó szakkör megvalósítására pályázott.

A kiírásra olyan tehetségpontok nyújthattak be pályamunkát, melyek országos tanulmányi versenyeken elért sikereket tudnak felmutatni. A projekt keretében a Türr-gimnáziumban heti két-két alkalommal vehettek részt a diákok filozófia és történelem szakkörökön. A 11-12-13. évfolyamos tanulókat megmozgató foglalkozásokra – diákmentorként – visszatértek az intézménybe olyan egykori türrösök is, akik az országos megmérettetéseken e tantárgyakból sikeresen szerepeltek.

Grőber Attila elmondta, a pályázat útján megvalósult szakkörök hozadéka, hogy a felkészítő foglalkozások nyomán idén is több diák jutott be az OKTV fordulóira. A szakkörök vezetője arról számolt be, a mai fiatalság rendkívül nyitott a filozófia kérdéseire.
- A mai diákság gondolkodási készségeiről nagyon jó véleményem van. Ha valami érdekli őket, szívesen olvasnak. Persze kell hozzá egyfajta kölcsönös bizalom, hogy tapasztalják meg a fiatalok, aki bejön hozzájuk órára, attól tudjanak tanulni. És viszont. A legtöbb dolgot, amit tudok, a diákjaimtól tanultam. A filozófia arra jó, hogy kérdéseket vessen fel. Egyik diákom fogalmazta meg, hogy a filozófia nem megoldásokat közöl, hanem megoldásokat keres. A foglalkozásokon beszélgettünk, kérdéseket vetettünk fel és ezt a tanulók is nagyon élvezték. S főként azt, hogy itt mertek másként gondolkozni, mint a tanár. Ez bizonyára minden fiatalt vonz – fogalmazott Grőber Attila.

A pedagógus által megfogalmazottakat a résztvevők is megerősítették. Csigi Ádám elmondta, mindig is érdeklődött a történelem és a filozófia iránt, s a szakkörökön szerzett tapasztalatok, ismeretek nemcsak az életben válnak javára, de jellemét is formálják. A foglalkozásokon felvetett kérdések és elméletek hozzásegítették ahhoz, hogy önmagát megismerje, megtalálja – emelte ki a végzős fiatalember. Ádám szerint a filozófia segít önmagunk helyes útjának megtalálásában, az életben történő eligazodásban, míg a történelem jórészt tárgyi tudást biztosít és a világ könnyebb megértésében válik hasznunkra.

A mai programon a diákok adtak számot megszerzett tudásukról, s a projekt keretében végül vendéglátással zárult a klubrendezvény. A programon kiderült, megfelelő pályázati kiírás esetén a Türr-gimnázium újra megindítja szakköri projektjét.

mo

forrás: papa-ma

Read 1717 times Last modified on kedd, 06 május 2014 17:59

• Comment Link Fendi csütörtök, 01 február 2024 01:19 posted by Fendi

Duplicate Branded Bags The house of Fendi was launched in 1925 by Adele and Edoardo Fendi, Silvia Venturini Fendi, daughter of Anna, joined in 1994 and is the Creative Director for Accessories and Men's lines. Fendi handbags outlet online
    Hot sale replica item:Duplicate Branded Bags Fendi Sunshine Medium Fendace Printed black for Women

• Comment Link Gucci kedd, 30 január 2024 17:39 posted by Gucci

1:1 Replica Gucci handbags for women like totes, top handles, shoulder bags and belt bags in leather and precious materials.
    Dionysus, Soho, Marmont, Ophidia & Supreme. Shop online at Trendyreplicas.com.
    Hot sale replica item:1:1 Replica Gucci Broadway leather clutch for Women

• Comment Link Louis Vuitton csütörtök, 25 január 2024 03:19 posted by Louis Vuitton

Knockoff Handbags Louis Vuitton was a French box-maker and packer who founded the luxury brand of the same name over 150 years ago. From humble beginnings in the French countryside, Vuitton's skill, innovation and determination quickly saw his signature trunks coveted by the world's elite. Now, with Marc Jacobs at the helm as creative director since 1997, the house has expanded its offering to include bags, clothing, shoes, accessories and jewellery, making it one of the most valuable luxury brands in the world.
    Hot sale replica item:Knockoff Handbags Louis Vuitton On My Side High End Leathers for Women

• Comment Link Louis Vuitton szerda, 24 január 2024 21:28 posted by Louis Vuitton

best knockoff bags Louis Vuitton was a French box-maker and packer who founded the luxury brand of the same name over 150 years ago. From humble beginnings in the French countryside, Vuitton's skill, innovation and determination quickly saw his signature trunks coveted by the world's elite. Now, with Marc Jacobs at the helm as creative director since 1997, the house has expanded its offering to include bags, clothing, shoes, accessories and jewellery, making it one of the most valuable luxury brands in the world.
    Hot sale replica item:best knockoff bags Louis Vuitton Since 1854 Speedy Bandouliere 25 G67 for Women