vasárnap, 30 március 2014 21:03

„Néked zeng ez a dal…” - Jótékonysági koncert egy beteg kislány gyógyulásáért Featured

(0 votes)

Egy igazán szép és nemes cél érdekében rengeteg ember gyűlt össze tegnap este a Jókai Mór Művelődési és Szabadidő Központ színháztermében. A jótékonysági koncert bevételét a Türr István Gimnázium kisgimnazista tanulója, a 6. osztályos Bauer Írisz Rebeka gyógyulására ajánlották fel a szervezők, a Türr-gimnázium és szülői munkaközössége, valamint a Bartók Béla Zeneiskola.

Bauer Írisz Rebeka a Türr-gimnázium 6. osztályos tanulója. Rendkívül szorgalmas, szeret tanulni, tehetséges és okos kislány. Írisznél hosszú betegeskedése után rosszindulatú daganatot találtak tavaly nyáron. Az egész egy hányásos-hasmenéses vírussal kezdődött. Júniusban nagyon rosszul lett, majd a veszprémi kórházba került, ahol vizsgálni kezdték, és kimutatták, hogy a hasnyálmirigyével van probléma. Ezután a legjobb onkológiai központba került, a budapesti Tűzoltó utcai Semmelweis Egyetem II. számú Gyermekklinikára. Eddigre a kislánynál már egy hasüregi fertőzés is fellépett, vagyis folyadék gyűlt a hasüregébe. Azonnal megműtötték és egyből megcsinálták a biopsziát is, amely eredménye szerint Írisznek hormondaganata van, ami rendkívül különleges és ritka betegség. A daganat szerencsére nem nagy, de gyermekben nem fordul ilyen elő, ezért négy blokkos kemoterápiát kapott, ami nagyon megviselte Íriszt, sokat fogyott. Azóta rendszeresen járnak Pestre kezelésekre, Írisz magántanuló lett. Nemrégiben a tanárai elintézték, hogy Írisz a internetkapcsolaton keresztül részt vehet a tanórákon, ami nagy öröm volt számára. A mosolygós kislány betegsége ellenére jókedvű, vidám. Nagyon szeret rajzolni és alkotni - mesélte Írisz édesanyja, Bauerné Tímea.

A színházterem szinte zsúfolásig telt a jószándékú érdeklődőkkel, akiket Grőber Csilla, Írisz osztályfőnöke köszöntött.

- Fontos ez mindnyájunknak, tanároknak, diákoknak, szülőknek, technikusoknak, akik hosszú ideje azon dolgoztunk, hogy a birtokunkban lévő képességekkel, zenei tudással fejezzük ki szeretetünket, együttérzésünket és segítő szándékunkat. A műsor valamennyi szereplője hiszi, hogy az est többszörösen is segít, erősíti a lelket, kifejezi összetartozásunkat és megkönnyíti egy család helyzetét - mondta Grőber Csilla.

A jótékonysági koncerten felcsendült többek között Vecchi: Néked zeng ez a dal, Andreson: Plink-Plank-Plunk, Gomez: D-Moll Etűd, a Radeczky-induló és a Beatles: Yesterday című dala is.

Írisz a hangverseny ideje alatt a vezérlőben volt édesanyjával, nehogy megfertőződjön, de nagyon tetszett neki a koncert.

Írisz történetét nyomon követheti bárki a Facebook-on keresztül, az Írisz a Hősies és Bátor Szivárvány oldalon, valamint támogathatják a fiatal lány felépülését a Bauer Írisz K&H Bank 10404845-86766786-51691008 számlaszámra történő befizetésekkel is.

Babos Petra

forrás: papa-ma.hu

Read 2094 times Last modified on vasárnap, 30 március 2014 21:17

• Comment Link Prada csütörtök, 01 február 2024 02:14 posted by Prada

duplicate designer bags Prada was founded in 1913 by Mario Prada, Miuccia Prada's grandfather, in Milan.
    Located in the prestigious Galleria Vittorio Emanuele II, Prada was an exclusive, stylish store selling luggage, accessories and luxury goods, in fine materials and of sophisticated workmanship.
    The Milan store quickly became a firm favourite with the Italian aristocracy and the most sophisticated members of the European elite. In 1919 Prada received the warrant of "Official Supplier of the Italian Royal Household", and since then has been able to display the royal Savoy coat of arms and figure-of-eight knots alongside the company logo.
    Hot sale replica item:duplicate designer bags Prada Leather belt bag for Men

• Comment Link Louis Vuitton szerda, 31 január 2024 01:26 posted by Louis Vuitton

high quality designer knockoff handbags wholesale Louis Vuitton was a French box-maker and packer who founded the luxury brand of the same name over 150 years ago. From humble beginnings in the French countryside, Vuitton's skill, innovation and determination quickly saw his signature trunks coveted by the world's elite. Now, with Marc Jacobs at the helm as creative director since 1997, the house has expanded its offering to include bags, clothing, shoes, accessories and jewellery, making it one of the most valuable luxury brands in the world.
    Hot sale replica item:high quality designer knockoff handbags wholesale Louis Vuitton Discovery Backpack PM Monogram Other in Black for Men

• Comment Link Bottega Veneta csütörtök, 25 január 2024 04:03 posted by Bottega Veneta

copy brand bags online Bottega Veneta was established in 1966 by Michele Taddei in Vicenza. The name Bottega Veneta means "Venetian shop" in Italian. Bottega Veneta prided themselves on craftsmanship. They developed a leather weaving technique called intrecciato that remains a signature of the brand.Bottega Veneta bags are usually around the 拢4000 mark, but at Trendyreplicas.com you could snap up one for one-tenth the price.
    Hot sale replica item:copy brand bags online Bottega Veneta Shell in Chili Tomato 651819 VMAU H8903 for Women

• Comment Link Fendi szerda, 24 január 2024 21:25 posted by Fendi

superfake handbags where to buy The house of Fendi was launched in 1925 by Adele and Edoardo Fendi, Silvia Venturini Fendi, daughter of Anna, joined in 1994 and is the Creative Director for Accessories and Men's lines. Fendi handbags outlet online
    Hot sale replica item:superfake handbags where to buy Fendi Double F Small Brown leather and fabric bag 8BT308 A5MP F15Z2 for Women