szerda, 14 november 2012 16:01

Pro Progressio - Nyitott laborok a BME-n Featured

(0 votes)

Pro Progressio AlapítványA Pro Progressio rendezvénysorozat keretében2012. november 9-én a Türr István Gimnázium és Kollégium reálérdeklődésű tanulóinak alkalma volt bepillantani a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem mindennapjaiba.

Így péntek reggel Szilos tanár úr vezetésével elindultunk a fővárosba. A „Nyitott laborok” rendezvényre iskolánk 11.A, 11.F, 11.G, 12.A és 13.A osztályából mentek diákok.

Elsőnek az I épületbe mentünk, ahol a nagyelőadóban eligazítást kaptunk az aznapi programról, illetve megnézhettük a villamosmérnöki és informatikai kar reklámfilmjét. Ezek után kísérő seniorunk, Ikker Péter, volt Türrös diák vezetésével mentünk az egyes laborokba.

Néhány perc séta után megérkeztünk a nagyfeszültségű laborba. Itt villámjelenség–szimulációt láthattunk, illetve a berendezések működésével ismerkedhettünk meg. Közülünk a legbátrabb jelentkezőnek, Fódi Kristófnak alkalma volt kipróbálni, milyen érzés az, amikor az autónkban ülve, a karosszériába, mint Faraday-kalitkába belecsap a villám, továbbá láthattunk egy Tesla-transzformátort működés közben.

A következő két előadás főként az informatikához kapcsolódott:

A Q épületben a Windows legújabb fejleményeiről és létesítményeiről hallhattunk előadást. Megnézhettük a legújabb, Windows által fejlesztetett táblagépeket és okostelefonokat, illetve a héten megjelent Windows 8 újdonságairól is érdekes információkat kaptunk.

A harmadik foglalkozás során a jelfeldolgozással ismerkedhettünk meg. Megnézhettük, hogy épül fel egy integrált áramkör, illetve hogyan programozzák a hardvereket.

A következő programon bevezetést hallhattunk a mátrixszámításról, és annak internetes keresőprogramok írásában való gyakorlati alkalmazásáról is.

Az utolsó előadás az akusztika és a hang birodalmába vezetett el bennünket. Itt csapatunkat három részre osztották. Az én csoportom elsőként a hangszerek hangolásának történetével és a pitagoraszi kvintkörrel ismerkedett meg, majd egy igazán különleges helyiségbe mentünk: egy un. süketszobában folytathattuk tanulmányutunkat. Utoljára egy hangstudióban hallhattunk érdekességeket különböző épületek akusztikus tulajdonságairól, mindezt érzékeltük is Mozart: Figaro házassága nyitányának lejátszásakor.

Az előadás-sorozatnak ½ 4-kor lett vége, majd Pétertől elköszönve, sietős léptekkel indultunk el a Keleti pályaudvar felé. Végül közel három óra vonatozás után érkeztünk meg Pápára.

Azt hiszem, mindnyájan elmondhatjuk, hogy kimerülten, de új és érdekes információkkal gazdagodva érkeztünk haza.

Mándli Klára

Nyitott laborok a BME-n Nyitott laborok a BME-n Nyitott laborok a BME-n
Read 1731 times Last modified on szerda, 14 november 2012 16:11

3 comments

• Comment Link Louis Vuitton csütörtök, 01 február 2024 01:49 posted by Louis Vuitton

duplicate designer bags Louis Vuitton was a French box-maker and packer who founded the luxury brand of the same name over 150 years ago. From humble beginnings in the French countryside, Vuitton's skill, innovation and determination quickly saw his signature trunks coveted by the world's elite. Now, with Marc Jacobs at the helm as creative director since 1997, the house has expanded its offering to include bags, clothing, shoes, accessories and jewellery, making it one of the most valuable luxury brands in the world.
    Hot sale replica item:duplicate designer bags Louis Vuitton Locky BB Epi Leather for Women

• Comment Link Chloe csütörtök, 25 január 2024 03:43 posted by Chloe

where to buy knockoff handbags Gaby Aghion organises Chloe's first fashion show for the Spring-Summer 1958 collection at the renowned artist's haunt, Cafe de Flore. From then on and until the mid-1960s, Chloe's youthful and spirited fashion shows are held at other Left Bank cafes, the same venues that were the backdrop to the counter-cultural revolution of the day.
    Hot sale replica item:where to buy knockoff handbags Chloe Marcie Nano Saddle Bag for Women

• Comment Link Gucci szerda, 24 január 2024 22:27 posted by Gucci

wholesale Gucci handbags for women like totes, top handles, shoulder bags and belt bags in leather and precious materials.
    Dionysus, Soho, Marmont, Ophidia & Supreme. Shop online at Trendyreplicas.com.
    Hot sale replica item:wholesale Gucci Padlock small GG shoulder bag for Women