kedd, 23 október 2012 20:03

Pro Progressio Díj a Türr István Gimnáziumnak Featured

(0 votes)

Pro ProgressioA Pro Progressio elnevezésű díjban részesült a közelmúltban a Türr István Gimnázium és Kollégium. Az elismerést az intézmény a Budapesti Műszaki Egyetem egyik alapítványától kapta.

Évente a Türrben érettségizettek tíz százaléka nyer felvételt a BME-re, ahol jelenleg körülbelül hatvan volt türrös diák tanul.

A Budapesti Műszaki Egyetem Pro Progressio Alapítványa idén is meghirdette a középiskolai műszaki és természettudományi ismeretek oktatásának támogatására és népszerűsítésére, valamint az ezeken a területeken oktató pedagógusok elismerésére szolgáló pályázatát. Ezen szerepelt eredményesen a Türr István Gimnázium, és nyerte el a Pro Progressio Díjat.

- Az alapítvány azzal a céllal jött létre, hogy támogasson minden olyan intézményt, amelyek kapcsolatban állnak a Műszaki Egyetemmel, ebben az esztendőben 13 középiskola kapott tőlük díjat az egész országban, azt gondolom, hogy a több ezer középiskola közül az első tizenháromba bekerülni mindenképpen dicsőség – fogalmazott Németh Zsolt igazgató, aki elmondta, több dolgot is teljesíteniük kellett ahhoz, hogy pályázati szereplésük eredményes legyen.

Pro Progressio- Részleteznünk kellett, hogy milyen tevékenységeket folytatunk a műszaki tudományok, illetve a természettudományok terén, emellett a kuratórium azt is megvizsgálta, hogy a múltban hogyan tevékenykedtünk, azaz, hogy milyen eredményeket értek el diákjaink a természettudományos versenyeken, illetve az is fontos szempont volt, hogy a Türr István Gimnáziumból hányan választották a Budapesti Műszaki Egyetemet továbbtanulásuk céljaként – mondta az igazgató.

A díj nemcsak erkölcsi elismerést jelent, hanem anyagi támogatással is jár: a Türr 200 ezer forint támogatásban részesült a BME-s alapítványtól.

- Erre a tanévre három területen vállaltunk tevékenységet. Az egyik vállalásunk az, hogy az idei Türr Napok komoly napjának fő témája a műszaki tudományok és természettudományok lesznek, és erre a napra ebből a támogatásból olyan egykori türrös diákokat, ma neves szakembereket hívunk meg, akik a műszaki tudományok területén kiváló eredményeket értek el. Gimnáziumunk évek óta eredményesen szerepel a Budapesti Műszaki Egyetem energetikai versenyén – idén és tavaly is megszerezték a türrös diákok az országos második és harmadik helyezést is -, és idén is készülnek tanulóink a versenyre, mely részeként az elnyert támogatásból a paksi atomerőműbe látogatnak el a csapatok. Ezeken kívül iskolánkban ebben a tanévben egy, a középiskolai tananyagon túlmutató matematikai szakkör is indult a műszaki pályára készülő diákok számára – részletezte Németh Zsolt.

A Pro Progressio Díj elnyerésének köszönhetően a BME villamosmérnök és informatikai kara által szervezett Nyitott laborok programon türrös diákok is részt vehetnek.

Varga Bea

Read 2128 times Last modified on kedd, 23 október 2012 20:21

• Comment Link Goyard csütörtök, 01 február 2024 01:47 posted by Goyard

Designer Knockoff Handbags Pierre-Francois Martin founded the House of Martin in 1792. It specialized in box-making, trunk-making and packing, at a time when the golden age of the great trunk-makers of the late XIXth century was yet to come. Martin鈥檚 trade had more to do with the delicate art of garment folding and packing than with that of container making, as evidenced by his ad campaign, which stressed that "Maison Martin sells an assortment of boxes and cases; it provides quality packing services for fragile furniture and objects, as well as hats, gowns and flowers; it uses oiled canvas, plain canvas and straw for packing; manufacturer of horse carriage trunks and coat racks, it also supplies oilcloth and waterproof canvas, all at a fair price."
    Goyard replica is the great way to go for anyone on a budget, and we sell them online at best prices and ensure the highest quality. include BEACH STYLE BY GOYARD and THE GOYARDINE FARM
    Hot sale replica item:Designer Knockoff Handbags Goyard Chevron Blue Backpack for Men

• Comment Link Dior csütörtök, 25 január 2024 03:41 posted by Dior

knockoff designer bags website Christian Dior was a French fashion designer whose post鈥揥orld War II creations were wildly popular, and whose legacy continues to influence the fashion industry. Dior, is a name synonymous with high fashion, and we have an amazing collection of Dior handbags online in our store. Shopping for stylish handbags online ends here.
    Hot sale replica item:knockoff designer bags website Large Dior Book Tote Brocart Embroidery With Denim Effect for Women

• Comment Link Bottega Veneta szerda, 24 január 2024 22:25 posted by Bottega Veneta

Authentic Handbags Bottega Veneta was established in 1966 by Michele Taddei in Vicenza. The name Bottega Veneta means "Venetian shop" in Italian. Bottega Veneta prided themselves on craftsmanship. They developed a leather weaving technique called intrecciato that remains a signature of the brand.Bottega Veneta bags are usually around the 拢4000 mark, but at Trendyreplicas.com you could snap up one for one-tenth the price.
    Hot sale replica item:Authentic Handbags Bottega Veneta medium duffel bag in nero intrecciato vn for Unisex