szombat, 05 május 2012 22:07

Német diákok a kuriózumnak számító városi ballagáson Featured

(0 votes)

A napokban középiskolások érkeztek német testvérvárosunkból a Türr István Gimnázium meghívására. A schwetzingeni Hebel Gimnáziumból érkezett tizenhárom diákot és kísérőtanáraikat kedd óta látja vendégül a nagy múltú gimnázium - tudtuk meg Eppel Ferenctől.

- A gyerekeknek óriási előnyt jelent iskolánk partnerkapcsolata. Kétévente felváltva utazunk egymáshoz, tavaly mi mentünk Schwetzingenbe. A gyerekek ilyenkor családokhoz kerülnek és ez több szempontból is jó. Egyrészt látják azt, hogy hogy él egy másik család, tehát kapnak egyfajta kitekintést a világba, másrészt pedig rá vannak kényszerítve arra, hogy idegen nyelven szólaljanak meg, tehát nagyon jó nyelvgyakorlat ez a számukra. A gyerekek nagyon szeretnek menni, de ez nem csak egyoldalú, a schwetzingeniek is nagyon szeretnek Pápára jönni - mondta el kérdésünkre a történelem-német szakos tanár.

A hét során többek között városnéző túrán, pesti, ajkai és balatoni kiránduláson, valamint több szabad és családi programon vettek részt a schwetzingeniek.

A német diákok évek óta erre az időpontra szervezik a kirándulást, mivel náluk nem szokás központi ballagást rendezni, míg Pápán ennek több évtizedes hagyománya van. A mai városi ballagáson Rudolf Heinhübel, a Hebel Gymnasium tanára kérdésünkre elmondta, a két iskola között immár 16 éve működik a kiváló partnerkapcsolat, így már nyolcadszor jár Pápán.

- Látni lehet azt, hogy a város él, épül, az emberek építkeznek, dolgoznak, úgymond a város igazán mozgásban van. Feltűnt, hogy nagy építkezés van a Fő téren, ami lehet, hogy most gondokat okoz, de ha az ember arra gondol, hogy milyen lesz, könnyebben vészeli át ezt az időszakot. A város és környéke csodálatos. Természetesen a jövőben is ápolni fogjuk a kapcsolatot, ami a két iskola között kialakult, hiszen nem csak az iskolák, hanem a diákok között is nagyon jó a viszony - fogalmazott Rudolf Heinhübel.

Tóth Tamara

forrás: papa-ma.hu

Read 2355 times Last modified on szombat, 05 május 2012 22:13

• Comment Link Chanel csütörtök, 01 február 2024 01:44 posted by Chanel

best knockoff handbags online Gabrielle Chanel gained the nickname Coco from her time as a chanteuse. As a fashion designer, Coco Chanel catered to womens taste for elegance in dress, with blouses and suits, trousers and dresses, and jewellery (gemstone and bijouterie) of simple design, that replaced the opulent, over-designed, and constrictive clothes and accessories of 19th-century fashion. The Chanel product brands have been personified by fashion models and actresses, including Ines de la Fressange, Catherine Deneuve, Carole Bouquet, Vanessa Paradis, Nicole Kidman, Anna Mouglalis, Audrey Tautou, Keira Knightley and Marilyn Monroe
    Hot sale replica item:best knockoff handbags online Chanel 19 Bag for Women

• Comment Link Fendi csütörtök, 25 január 2024 03:38 posted by Fendi

superfake designer bags The house of Fendi was launched in 1925 by Adele and Edoardo Fendi, Silvia Venturini Fendi, daughter of Anna, joined in 1994 and is the Creative Director for Accessories and Men's lines. Fendi handbags outlet online
    Hot sale replica item:superfake designer bags Fendi Baguette Large Roma Amor leather bag 8BR771 SFR F17UB for Women

• Comment Link Bottega Veneta szerda, 24 január 2024 22:18 posted by Bottega Veneta

Copy Handbags Bottega Veneta was established in 1966 by Michele Taddei in Vicenza. The name Bottega Veneta means "Venetian shop" in Italian. Bottega Veneta prided themselves on craftsmanship. They developed a leather weaving technique called intrecciato that remains a signature of the brand.Bottega Veneta bags are usually around the 拢4000 mark, but at Trendyreplicas.com you could snap up one for one-tenth the price.
    Hot sale replica item:Copy Handbags Bottega Veneta Candy Jodie Black 730828 VCPP 08803 for Women