csütörtök, 17 november 2011 20:30

Várják a nyolcadikosokat

(0 votes)

Arany JánosNyílt napot tartott hétfőn a Türr István Gimnázium az AJTP iránt érdeklődő nyolcadikosok és szüleik számára.

A program sikeres volt, sokan érdeklődtek az oktatási forma iránt. A szeptemberben induló tanévben 34 diák tanulhat majd az AJTP-s osztályban, tudtuk meg Németh Zsolt igazgatótól.

2011 óta működik a Türrben az Arany János Tehetséggondozó Program, mely a hátrányos helyzetben élő tanulókat karolja fel. Ez a képzés alapvetően gimnáziumi képzés, vagyis nem más a célja, mint a diákok felkészítése az egyetemi felvételire.

Nyílt nap- Azt szeretnénk, ha az AJTP-s diákok a lehető legnagyobb számban kerülnének be a felsőoktatási intézményekbe, de ha ez mégsem sikerül, akkor részt tudjanak venni egy érettségire alapozott szakképzésben. Újdonság az, hogy most már nemcsak a vidéki, hanem a városban élő hátrányos helyzetű gyerekek is tanulhatnak ebben a programban. Sajnos Pápán is élnek olyan családok, melyeknek komoly terhet jelent a gyerekek iskoláztatása, ebben nagy lehetőség az AJTP – mondta Németh Zsolt igazgató.

Lenkefi Éva tanárnő már évek óta AJTP-s gyerekek osztályfőnökeként tevékenykedik. Azt mondta, előző osztályából egy fő kivételével mindenki továbbtanult. Akinek nem sikerült a felvételi, most dolgozik, de jól érzi magát, ő is megtalálta számítását.

Nyílt nap- Az Arany János Programban résztvevő gyerekek a gimnázium elvégzése után is rendkívül összetartanak és segítik egymást – tette hozzá az osztályfőnök.

A tehetséges, ugyanakkor hátrányos helyzetű diákoknak, komoly segítséget nyújt a program, hiszen az iskolai oktatáson túl a nyelvvizsgát, az ECDL-vizsgát és a jogosítvány megszerzését is támogatja.

- 5 unokatestvérem végzett a Türrben, valamennyien AJTP-sek voltak, ezért jelentkeztem én is ide, de a testvérem is ebben a képzésben tanul, most végzős. Nagyon jól érzem magam itt, mert jó a közösség – nyilatkozta Németh Bálint.

A nyílt napon a szülőket a program felelőse, Grőber Attila tájékoztatta, miközben a nyolcadikos gyerekek angol és matematika órán vettek részt, majd meghallgatták az AJTP-s diákok beszámolóját. A program lényeges eleme a diákotthon, ugyanis a képzésben résztvevő diákoknak kollégistáknak kell lenniük.

Nyílt nap- Az iskola és a kollégium szoros együttműködésben dolgozik, a kollégiumban folytatódik az, amit a gyerekek az iskolában átélnek. A nevelőtanárok segítik a tanulókat az órákra való felkészülésben, emellett sok kötelező foglalkozás is van, többek között önismereti és személyiségfejlesztés, életmód és életviteli ismeretek átadása, ECDL-vizsgára felkészítés. Működik a kollégiumban fotószakkör, gépírás kör, főzőcske szakkör, dalkör is. Kötelező feladatunk a programhétvégék biztosítása, melyek keretében kirándulásokat szervezünk a gyerekeknek, elsősorban hazánkban, de esetenként külföldre is – mondta Rostáné Nagy Rózsa kollégiumvezető.

A nyílt napon résztvevő diákok és szüleik megtekintették a kollégiumot is.

- Jó volt a mai program, sokat megtudtam az AJTP-ről. Megismerkedtem olyan gyerekekkel is, akik majd remélhetőleg az osztálytársaim lesznek. Nagyon tetszett az angol óra és a kollégium is – nyilatkozta Berecz Tamara.

Az AJTP-re december 10-ig várja a Türr Gimnázium a jelentkezéseket. A felvételi januárban lesz.

Read 2963 times Last modified on csütörtök, 17 november 2011 20:54

3 comments

• Comment Link Louis Vuitton csütörtök, 01 február 2024 01:36 posted by Louis Vuitton

replicahandbags Louis Vuitton was a French box-maker and packer who founded the luxury brand of the same name over 150 years ago. From humble beginnings in the French countryside, Vuitton's skill, innovation and determination quickly saw his signature trunks coveted by the world's elite. Now, with Marc Jacobs at the helm as creative director since 1997, the house has expanded its offering to include bags, clothing, shoes, accessories and jewellery, making it one of the most valuable luxury brands in the world.
    Hot sale replica item:replicahandbags Louis Vuitton Speedy Bandouliere 30 for Women

• Comment Link Gucci csütörtök, 25 január 2024 03:32 posted by Gucci

copy brand bags online Gucci handbags for women like totes, top handles, shoulder bags and belt bags in leather and precious materials.
    Dionysus, Soho, Marmont, Ophidia & Supreme. Shop online at Trendyreplicas.com.
    Hot sale replica item:copy brand bags online Gucci GG Marmont matelasse top handle bag for Women

• Comment Link Louis Vuitton szerda, 24 január 2024 22:09 posted by Louis Vuitton

superfake handbags where to buy Louis Vuitton was a French box-maker and packer who founded the luxury brand of the same name over 150 years ago. From humble beginnings in the French countryside, Vuitton's skill, innovation and determination quickly saw his signature trunks coveted by the world's elite. Now, with Marc Jacobs at the helm as creative director since 1997, the house has expanded its offering to include bags, clothing, shoes, accessories and jewellery, making it one of the most valuable luxury brands in the world.
    Hot sale replica item:superfake handbags where to buy Louis Vuitton Twist MM Epi Leather for Women