csütörtök, 27 június 2019 22:43

A Bosszúállók lett a Fesztivál padja program győztese Featured

(0 votes)

A 29. Pápai Játékfesztivál egyik eleme - a Térszínező keretében - a Fesztivál padja elnevezésű program volt, melynek ma tartották az eredményhirdetését.

Kocsis Gyula művelődésszervező ennek kapcsán elmondta, sokat gondolkodtak azon, hogy a diákságot hogy lehetne megszólítani a Játékfesztivállal kapcsolatosan. Néhány évvel ezelőtt jött az az ötlet, hogy a Fő teret, mint a fesztivál egyik helyszínét hogyan lehetne fesztivál hangulatba hozni, hogyan lehetne azt dekorálni a fiatalok közreműködésével.

-Úgy gondoltuk, a zászlókat, ha a fiatalok festik meg, akkor egyfajta dinamizmust kölcsönzünk ennek, s így a diákok önkifejezési szándéka is megjelenik. Ez minden évben folytatódik, minden évben újabb ás újabb zászlófűzérrel bővül a díszítés. Tavaly jött az az ötlet, hogy padokat is fessenek a tanulók. Az önkifejezési törekvéseknek tág teret kínáló programelem valóban megmozgatta a pápai diákságot, hiszen a Pápai Szakképzési Centrum Acsády Ignác Szakképző Iskolája asztalos szakmunkás tanulói által elkészített padokat a három pápai gimnázium növendékei festették, színezték, dekorálták. Így idén is meghirdettük a „Fesztivál padja” címet - tudtuk meg Kocsis Gyula művelődésszervezőtől, aki hozzátette, a padokat a későbbiekben a Játékvárosban szeretnék használni, a színpad előtti nézőtérként.

A padokra a fesztivál ideje alatt lehetett szavazni, s ma hirdettek eredményt a Jókai Mór Művelődési és Szabadidő Központban. Az elkészült nyolc padra közel 3000 szavazat érkezett. A győztes diákok mellett jelen volt tanáruk, Fekete Gábor is.

A díjat - melyeket a Várkertfürdő ajánlott fel - Kocsis Gyula és Róka Norbert művelődésszervezők adták át.

A Fesztivál padja I. helyezettje: Horváth Evelin és Mágocsi Barbara - Türr István Gimnázium

II. Sass Borbála és Sztyehlik Anna - Pápai Református Kollégium Gimnáziuma

III: Szabó Patrik - Petőfi Sándor Gimnázium

Horváth Evelintől megtudtuk, rajzszakkörösként tanára, Gábor bácsi ajánlotta figyelmébe ezt az akciót. Idén Barbival neveztek együtt, mivel mindketten szeretik a Bosszúállókat, ezért ezt választották témául.

Mágocsi Barbara hozzátette, interneten is utánanéztek a képregény pár sorának, s így készítették el, több mint egy héten keresztül. Mint mondták, nagyon jó érzés, hogy ők alkották a legjobbat, így övék a Fesztivál padja elismerés. Kiemelték, az utolsó napon még nagyon szoros volt a verseny, de aztán végül ők nyertek 1043 szavazattal.

forrás:

Read 2636 times Last modified on csütörtök, 27 június 2019 22:58

• Comment Link Puravive szerda, 15 május 2024 14:59 posted by Puravive

I must voice my gratitude for your kind-heartedness giving support to individuals that really need assistance with in this situation. Your personal commitment to getting the solution all-around ended up being surprisingly significant and has really encouraged professionals just like me to attain their aims. This invaluable guide signifies a lot to me and substantially more to my peers. Regards; from everyone of us.

• Comment Link hire a hacker for social media kedd, 14 május 2024 23:36 posted by hire a hacker for social media

I¦ve been exploring for a bit for any high quality articles or blog posts on this sort of space . Exploring in Yahoo I at last stumbled upon this website. Studying this info So i¦m glad to express that I've an incredibly excellent uncanny feeling I came upon exactly what I needed. I such a lot indisputably will make sure to do not overlook this web site and provides it a look regularly.

• Comment Link Java burn review kedd, 14 május 2024 06:07 posted by Java burn review

I have read several excellent stuff here. Certainly value bookmarking for revisiting. I wonder how a lot attempt you put to make any such wonderful informative website.

• Comment Link Prodentim Reviews péntek, 10 május 2024 20:38 posted by Prodentim Reviews

Good post and straight to the point. I don't know if this is actually the best place to ask but do you people have any thoughts on where to get some professional writers? Thanks :)

• Comment Link Java Burn kedd, 07 május 2024 21:13 posted by Java Burn

You could certainly see your expertise in the work you write. The world hopes for more passionate writers like you who are not afraid to say how they believe. Always follow your heart.

• Comment Link lottery defeater vasárnap, 05 május 2024 14:09 posted by lottery defeater

Lottery Defeater Software is a digital tool designed to assist individuals in improving their chances of winning in various lotteries.

• Comment Link where to hire a hacker kedd, 30 április 2024 22:38 posted by where to hire a hacker

I genuinely treasure your piece of work, Great post.

• Comment Link Tonic Greens csütörtök, 25 április 2024 20:15 posted by Tonic Greens

Great post, I conceive website owners should acquire a lot from this web site its very user friendly.

• Comment Link lift detox caps vasárnap, 21 április 2024 00:45 posted by lift detox caps

Can I just say what a relief to find someone who actually knows what theyre talking about on the internet. You definitely know how to bring an issue to light and make it important. More people need to read this and understand this side of the story. I cant believe youre not more popular because you definitely have the gift.

• Comment Link Sugar defender drops reviews csütörtök, 18 április 2024 22:54 posted by Sugar defender drops reviews

I gotta bookmark this site it seems handy very helpful

« ElsőElőző12345678910KövetkezőUtolsó »