szerda, 17 március 2010 17:02

Március 15-i megemlékezés

(0 votes)

Március 12-én, pénteken tartottuk ünnepi megemlékezésünket március 15-e tiszteletére. Eredetileg - a hagyományoknak megfelelően - az Esterházy-kastély előtti emlékhely lett volna az ünnepség helyszíne, de a zord idő miatt inkább az iskolai tornaterem mellett döntöttünk.

Az 5.G osztály tanulói adták - szintén hagyományos módon - az emlékműsort, s idén is nagyon színvonalasan szerepeltek a gyerekek. Szavaltak, énekeltek, felidézték 1848. március idusának fontosabb eseményeit. Petőfi-, Arany János-, Fodor András- és Csanády Imre-verseket hallhattunk tőlük, közösen énekelték a jól ismert Kossuth Lajos azt üzente... és a Föl, föl, vitézek... kezdetű dalokat, és valamennyiükön látható volt, hogy nagyon komolyan vették a szereplést, és igyekeztek maximálisan megfelelni az elvárásoknak.

A műsor összeállítása és betanítása Vékony Judit tanárnő és Üvegesné Ozoray Hortenzia tanárnő munkája volt, nekik jár tehát a köszönet - a gyerekeken kívül! - a szép, színvonalas ünnepségért.

A megemlékezést követően az iskola vezetősége elhelyezte a Türr Gimnázium koszorúját az Esterházy-kastély előtti Petőfi-szobornál is.

tici

Read 1211 times