szombat, 13 március 2010 21:54

Galántai Gajárszky István Igazgató Úrra emlékeztünk

(0 votes)

Szeptember 5-én, szombaton délelőtt az esős, barátságtalan időt napsütés váltotta fel, mintha csak az idő is megérezte volna, hogy ezen a jeles napon ünneplőbe kell öltöznie. Galántai Gajárszky István Igazgató Úr születésének 100., igazgatóvá való kinevezésének 61. évfordulóját ünnepelendő gyülekeztek össze a Galántai család tagjai, volt türrös diákok, a lengyel kisebbségi önkormányzatot képviselő személyiségek, Pápa város képviselő testületének tagjai.

A megemlékezés a pápai Alsóvárosi temetőben kezdődött délelőtt tíz órakor. Galántai igazgató úrra sírhelyénél Petrőczné Hanzlik Mária református lelkész, volt türrös diák emlékezett. Rövid, de megható műsort is láthattak/hallhattak az egybegyűltek: Gosztola István egy szép Reményik Sándor-verset szavalt el, Orgona László és Tekán Kinga pedig egy Zorán-dalt énekeltek. Ezt követően került sor az emlékezés virágainak elhelyezésére.

11 órától a Türr István Gimnáziumban folytatódott a megemlékezés. Először Gruber Marianna Igazgatónő köszöntötte a megjelenteket, majd kortársak, volt türrös diákok emlékeztek Galántai Istvánra. Elsőként Navrasics Tibor nyugalmazott igazgató idézte fel személyes élményeit, majd Márkus Zoltán volt bencés diák, újságíró, Somfay Balázs levéltáros, volt türrös diák, végül Kollár Ursula, az Országos Lengyel Kisebbségi Önkormányzat általános elnöke emlékezett az Igazgató Úrra. Ezt követően az iskolában található emléktáblánál hangzottak el emlékező szavak: Dr. Hermann István, a pápai Jókai Mór Városi Könyvtár igazgatója, tanácsnok mondta el gondolatait, majd Magyari Jenő, a Lubienski János Magyar-Lengyel Történelmi Társaság, egyesület elnöke mondta el ünnepi beszédét. Az iskolai ünnepséget is színesítette műsor: Orgona László egy lengyel dalt adott elő gitárkísérettel, Babos Tibor pedig Ady Üzenet egykori iskolámba című versét szavalta el. Az iskolai ünnepséget koszorúzás zárta.

A rendezvénynek a Pápai Huszáregyesület és Katonai Díszőrség díszkísérete biztosított még ünnepélyesebb keretet.

( A megemlékezésen készült fényképek a fotógalériában megtekinthetők lesznek. )

tici

Read 887 times

• Comment Link Fendi csütörtök, 01 február 2024 02:24 posted by Fendi

replica bags on amazon The house of Fendi was launched in 1925 by Adele and Edoardo Fendi, Silvia Venturini Fendi, daughter of Anna, joined in 1994 and is the Creative Director for Accessories and Men's lines. Fendi handbags outlet online
    Hot sale replica item:replica bags on amazon Fendi double micro baguette microbag in black for Women

• Comment Link Louis Vuitton csütörtök, 25 január 2024 04:20 posted by Louis Vuitton

wholesale Louis Vuitton was a French box-maker and packer who founded the luxury brand of the same name over 150 years ago. From humble beginnings in the French countryside, Vuitton's skill, innovation and determination quickly saw his signature trunks coveted by the world's elite. Now, with Marc Jacobs at the helm as creative director since 1997, the house has expanded its offering to include bags, clothing, shoes, accessories and jewellery, making it one of the most valuable luxury brands in the world.
    Hot sale replica item:wholesale Louis Vuitton Anais Wallet for Women

• Comment Link YSL csütörtök, 25 január 2024 01:39 posted by YSL

best replica Yves Saint Laurent (YSL) works with a model at his Paris fashion house in 1965. A new film follows the designer's rise in the fashion world.Discover luxury women's handbags from Saint Laurent: iconic shoulder bags, satchels, clutches, and top handles including Sac De Jour Saint Laurent
    Hot sale replica item:best replica YSL Manhattan Bag In Box Saint Laurent Leather for Women