Német verseny PDF Nyomtatás E-mail
2014. február 25. kedd, 21:03

A Pannon Egyetem Germanisztika tanszéke esszéíró pályázatot hirdetett 12. évfolyamos tanulók számára, amelyre iskolánkból Mándli Klára 12. g osztályos diákunk „Was macht das gute Leben aus?” című pályaművével jelentkezett.

„Mi a jó élet titka?” Klára gazdag irodalmi forrásanyag felhasználásával próbált választ adni erre a nehéz kérdésre. A téma nehézsége magas szintű nyelvtudást feltételez, úgy írásban, mint szóban.

2014. február 25-én került sor az írásbeli munkák szóbeli prezentációjára. A Germanisztika és Fordítástudományi Intézet német anyanyelvi lektora illetve Tóth József egyetemi docens bírálata alapján két diák kapta meg a lehetőséget, hogy gondolatait szóban tolmácsolja. A prezentációk után (amelyekhez a diákoknak PPT készítése volt ajánlott) a felmerülő kérdésekre kellett válaszolni. A bírálatban kiemelték a diákok nyelvi felkészültségét, valamint Klára rendkívül nagy lexikális tudását, illetve munkájának színvonalát. A verseny végeredménye:
1. helyezett: Juhász Eszter, Dobó Katalin Gimnázium (Esztergom)
2. helyezett: Mándli Klára, Türr István Gimnázium és Kollégium (Pápa)

Klára bemutatójának letöltése

Módosítás dátuma: 2014. február 25. kedd, 21:20