Zsíroskenyérvásár a Türrben PDF Nyomtatás E-mail
2013. november 17. vasárnap, 13:15

November 11-én Márton napja alkalmából kacsa- és libazsíroskenyér-vásárt rendezett a 13.F osztály a Türr István Gimnázium zsibongójában.

Osztályunk nagyon várta ezt a hagyományokhoz képest szokatlan eseményt.

Örömmel készítettük el a kenyereket, amelyeket otthonról hozott házi kacsa- és libazsírral kentünk meg. Választhattak a diákok lilahagymás, paprikás, pirosaranyos, uborkás, újhagymás és sima zsíros kenyér közül.

Kezdetben kételyeink voltak azzal kapcsolatban, hogy vajon a tanárok és a diákok körében számíthatunk-e érdeklődésre. Az eredmény meglepő volt, ugyanis szinte minden elfogyott. Egyértelműen a hagymás volt mindenki kedvence. Akadt, aki több tucatot is vásárolt.

Sajnos bevételünk alig haladta meg az alapanyagokra elköltött pénzt. Mi azonban cseppet sem keseredtünk el, mert nagyon jól éreztük magunkat, és ismét kiderült, hogy milyen kooperatív osztály vagyunk. Fantasztikus élmény volt örömet szerezni azoknak a diákoknak, akiknek ritkán vagy egyáltalán nem akad lehetőségük arra, hogy ehhez hasonló „kézműves” zsíros kenyeret egyenek.

Kuti Magdolna, 13.F

Módosítás dátuma: 2013. december 03. kedd, 18:40