Apáczai-díjat kapott Pénzes Ferenc PDF Nyomtatás E-mail
2013. július 12. péntek, 11:21

Apáczai Csere János-díjat kapott a Türr István Gimnázium és Kollégium pedagógusa, Pénzes Ferenc. A biológia-kémia szakos középiskolai tanár 42 éve tanít a neves pápai intézményben.

Keze alól rengeteg, ma már komoly szakmai eredményeket felmutató szakember, orvos, kémikus, biológus került ki a több mint 4 évtized során. A díjat a köznevelés területén végzett, kiemelkedő hatású oktató-nevelő munkája elismeréseként érdemelte ki.

Pedagógusnap alkalmából vehette át rangos kitüntetését Pénzes tanár úr, aki elmondta, nagyon meglepődött, amikor megkapta az értesítést, hogy országos elismerésben fog részesülni.

- Nagy meglepetéssel olvastam Balogh Zoltán miniszter úr levelét, melyben arról tájékoztatott, hogy pedagógusnap alkalmából a Szépművészeti Múzeumban állami díjban részesülök. A rendezvényen tudtam meg, hogy Apáczai-díjat kapok. Meglepetés volt számomra, és nagyon szeretném megköszönni dr. Kovács Zoltánnak és az iskola vezetésének, Németh Zsolt igazgató úrnak, hogy felterjesztettek erre a kitüntetésre, valamint azoknak is, akik mellettem álltak és támogattak, hogy ezt a nívót megkaphassam – fogalmazott Pénzes tanár úr.

Pénzes Ferenc 1962-ben került diákként a Türr Gimnáziumba, és ide is jött vissza dolgozni az egyetem után, 1971-ben.Azóta folyamatosan a Türrben tanít, biológiát és kémiát.

- Azt gondolom, hogy a díj, amit kaptam, egyéni díj ugyan, de azt hiszem, hogy a Türr István Gimnázium kollektívája is megérdemli ezt, hiszen az én munkám csak abban az esetben eredményes, ha mindenki megteszi a saját területén azt, amit végezni kell. Nagyon büszke vagyok arra, hogy 42 évig taníthattam a Türrben, mégpedig olyan kollégákkal, akiknek szintén az volt a céljuk, hogy tanítványainkat a lehető legjobban felkészítsük arra a pályára, amit maguknak választottak – tette hozzá az Apáczai-díjas pedagógus.

Pénzes Ferenc rengeteg diákja szerepelt az országos tanulmányi versenyek élvonalában a 4 évtized alatt. Eredményes szakmai munkáját az évek során több elismerés és díj is fémjelzi. Ezek között vannak, amelyekre különösen is büszke a tanár úr.

- Minden kitüntetésre, amit kaptam, hálás szívvel gondolok, nehéz lenne megmondani, hogy ezek közül melyik volt a legkedvesebb számomra. Nagyon büszke vagyok például arra, hogy megkaptam Pápa Város Díszoklevelét, de az az elismerés is igen közel áll a szívemhez, melyet a türrös tantestület ítélt oda a szakmai munkámért. Van egy olyan díjam is, melyet volt tanítványaim kezdeményezésének köszönhetően nyertem el, ez a Tehetségért Díj, erre is nagyon büszke vagyok – mondta a tanár úr.

Pénzes Ferenc 2009 óta nyugdíjasként tanít a Türrben. A jövővel kapcsolatban elárulta, szívesen segíti továbbra is – akár önkéntes formában is – a Türr István Gimnázium oktató-nevelő munkáját.

Varga Bea

forrás: Pápa és Vidéke (XI. évfolyam 14. szám, 4.o.)

Módosítás dátuma: 2013. július 12. péntek, 11:29