VIII. Mentovich Ferenc Természettudományi Verseny PDF Nyomtatás E-mail
2019. március 19. kedd, 22:18

2019. március 8-9-én rendezte meg a veszprémi Lovassy László Gimnázium a VIII. Mentovich Ferenc Természettudományi Versenyt az Arany János Tehetséggondozó Programban tanuló gimnazisták számára.

Az idei verseny rendhagyó volt, hiszen idén áprilisban lesz 200 éve, hogy megszületett Mentovich Ferenc költő, író, hazafi, filozófus, természettudós és tanár, aki Arany János legjobb barátja volt. A a gimnázium színvonalas matematika és szavaló versenyt is rendezett a hagyományos természettudományi verseny mellett.

Elméleti kérdésekkel, laborgyakorlattal és egy 5 perces prezentációval készültek diákjaink. Iskolánk 2 tanulója, Sári Leila (9.F) és Bányai Bence (9.F) képviselte intézményünket az országos döntőn. Felkészítőjük Polgár Mónika volt. A verseny döntőjében 20 diák mérte össze a tudását. A díjazottak között volt Bányai Bence 9. F osztályos tanuló, aki a laborgyakorlaton 1. helyezést ért el, amíg az elméleti fordulóban 2. lett.

A csapat tagjaként idén a meghirdetett matematika vetélkedésben Schreck István (9.AJTP) is megmérettette magát.

Gratulálunk!

Módosítás dátuma: 2019. március 20. szerda, 21:56