Címlap Iskolánk Kisgimnáziumi híradó Madarak és fák napja
Madarak és fák napja PDF Nyomtatás E-mail
2016. május 10. kedd, 20:46

A jeles nap alkalmából 2016. május 6-án, a Pápateszéri Általános Iskola rendezésében, a Reflex Környezetvédő Egyesület szervezésében rendeztek természetismereti vetélkedőt. A helyszín az egyesület által fenntartott pápateszéri erdei iskola, a Reflex ház és környéke volt a Farkas-hegyen.

Iskolánk 4 csapattal képviseltette magát. A csapatok 6-7-8. osztályos tanulókból szerveződtek. A felkészüléshez madarak, fák jellemzését, felismerését kellett gyakorolniuk. Az év madaráról, a harisról, és fájáról, a mezei szilről szóló cikkek ismereteit is meg kellett tanulniuk. Az idén a haszonnövények közül a hüvelyesek is felkerültek a versenyanyag listájára. Meg kellett ismerni az éghajlatváltozásról szóló cikkeket. Előzetes feladatként egy listából választott növény préselményét is el kellett készíteni.

A csapatok terepfeladatokat is kaptak, ismereteikről pedig feladatlapokon is számot kellett adniuk.

A csapataink becsülettel helytálltak. Az Almalekváros palacsinta csapatunk 2. helyezést ért el.

Gratulálunk nekik ezen az úton is!

A csapat tagjai: Takács Regina 8.G tanára: Fekete Gábor
Stubán Emese 6.G tanára: Vargáné Hári Rita
Klesitz Bettina 7.G tanára : Varga Áron
Rozman Cintia 7.G tanára : Varga Áron

A helyezett csapatok jutalma egy füzetcsomag, egy-egy póló és könyvutalvány volt.

A csapatokat Bostai Csilla tanárnő koordinálta és kísérte.

Minden közreműködőnek köszönjük, hogy részvételükkel tovább öregbítették iskolánk hírnevét!

Módosítás dátuma: 2016. május 11. szerda, 07:25
 


Joomla!. XHTML and CSS.