Címlap Iskolánk Ökoiskola Fenntarthatósági Témahét 2024
Fenntarthatósági Témahét 2024 PDF Nyomtatás E-mail
2024. május 09. csütörtök, 09:43

A Fenntarthatósági Témahét 2024-ben április 22-26. között hazai és Kárpát-medencei iskolák részvételével került megrendezésre, amelyhez iskolánk ötödszöri résztvevőként csatlakozott.

A témahét célja a fenntarthatóság üzenetének elterjesztése iskolai keretek között, a diákok figyelmének ráirányítása a globális felmelegedés, a vízhiány, a csökkenő energiakészlet, a klímaváltozás problémáira.

A témahéten zajló programok által is szeretnénk elérni, hogy a diákok ismerjék fel ezeknek a problémáknak jelentőségét, legyenek tudatában személyes érintettségüknek. A szemléletük, magatartásuk alakításával tudatosítjuk bennük azt, hogy egy kis odafigyeléssel ők is sokat tehetnek a Föld védelme érdekében. Az idei év kiemelt témái a levegő és élővilága, a szabadidő, a körforgásos gazdaság, a hulladék és a tudatos fogyasztás voltak, programjainkat e témák köré szerveztük.

A témahét programjai:

Előadások:

• Fenntarthatósági elvek és célok egy autóipari vállalat működésében - Somogyiné Szalai Edina, Reczetár János előadása, ASTOTEC
  • A levegő és élővilága: beporzóink - Schuszter János, méhész előadása
  • Digitális detox - Horváth Attiláné előadása, EFI
  • Hulladék, körkörös gazdálkodás - Kanozsai Gábor előadása, Budapesti Közművek Zrt.
  • Fenntarthatóság és élelmiszerpazarlás, tudatos fogyasztás - Németh Bianka előadása, EFI
  • A levegő és élővilága: madarak - Szabó Patrik, madártani szakember előadása

Egyéb programok:

• ÖKO – szabadulószoba
  • Szabadidő hasznos eltöltése - könyvtárlátogatás
  • Fenntarthatóságra nevelés a tanórákon – projektmunkák
  • Kerékpározás a tapolcafői vízbázisra – Baki Csaba, Pápai Vízmű Zrt., munkatársának előadása
  • Az ember szervezete és egészsége biológiaverseny 8. osztályosoknak
  • Az iskola udvarának rendezése

A témahét szervezésében és sikeres megvalósításában közreműködő pedagógusoknak, diákoknak és külső szervezeteknek, a fenntarthatóságra nevelésben elhivatott személyeknek ez úton fejezem ki köszönetemet.

Vargáné Hári Rita

Módosítás dátuma: 2024. május 09. csütörtök, 11:42