Címlap Iskolánk Ökoiskola Egészségnevelés - Body Worlds kiállításon jártunk
Egészségnevelés - Body Worlds kiállításon jártunk PDF Nyomtatás E-mail
2022. december 16. péntek, 11:34

Az iskolai egészségnevelést nagyon jól kiegészíti a Budapesten jelenleg látható BODY WORLDS kiállítás, melyet a biológia fakultációs diákokkal tekintettünk meg.

A kiállítás elkalauzolt bennünket az anatómiai ismeretek világába, miközben felhívta a figyelmet arra, hogy tudatosan figyeljünk az egészségünkre. Bemutatták hogyan működnek a szerveink és a gyakori betegségeket az egészséges és az érintett szervek összehasonlításával. Láthattuk a betegségek és szenvedélybetegségek hosszú távú hatását, mint például a dohányzás vagy az alkoholfogyasztás, és a mesterséges térd- vagy csípőízületek mechanikáját, implantátumok elhelyezkedését.

A kiállításon látottak és hallottak mély nyomot hagytak a diákokban, elgondolkodtat mindenkit, hogy mit jelent embernek lenni, hogyan is éljük tovább az életünket.

Módosítás dátuma: 2023. január 11. szerda, 09:38