Címlap AJTP AJTP híradó Végzős kollégistáink búcsúztatása
Végzős kollégistáink búcsúztatása PDF Nyomtatás E-mail
2015. május 16. szombat, 20:55

Az iskolai ballagás előtt két nappal a kollégium is elbúcsúzott végzőseitől..

Az Arany János Tehetséggondozó Programban a kollégiumi élet is nagyon fontos és meghatározó, hiszen öt éven keresztül a fiatalok az iskolai órák után és havonta egyszer hétvégén is együtt vannak, együtt élnek az osztálytársakkal. Az ilyen elválás mindig nehezebb a sok közös élmény miatt.

Nem csak ezért más, családiasabb, bensőségesebb a kollégiumi ballagás. Az ünnepség előkészítésében és megrendezésében mindenki részt vesz: A legfiatalabbak virágot gyűjtöttek, és díszítették a végzősök lakószobáinak ajtaját, a tanulószoba padjait, tábláját, a folyosókat, a színpadot. A következő évfolyam az ülőhelyek elrendezésében segített. A 10. évfolyam csoportja az ebédlő felkészítéséről gondoskodott, és felszolgálta az ünnepi vacsorát. A 12. évfolyam tanulói pedig szervezték a műsort, búcsúztatták dallal, verssel, emlékező gondolatokkal a végzősöket. Molnár Lajos csoportvezető nevelőtanár bocsátotta útjukra fiait és lányait, akiket öt éven keresztül csiszolgatott, akik a virág mellé egy könyvet is kaptak útravalóul.

Sok sikert kívánunk nekik, és visszavárjuk őket.

Módosítás dátuma: 2015. május 16. szombat, 21:03