Címlap AJTP AJTP híradó Nyílt nap a kollégiumban
Nyílt nap a kollégiumban PDF Nyomtatás E-mail
2014. december 02. kedd, 18:41

November 17-én délután, az Erkel Ferenc tanulócsoport 10.f osztályosainak lelkes kis csapata izgatottan várta az érdeklődő nyolcadikosokat, hogy bemutathassák kollégiumunk életét. Amíg Rostáné Nagy Rózsa kollégiumvezető a könyvtárban a szülőket tájékoztatta, mi a klubteremben fogadtuk a szép számú érdeklődőt, ahol is a vendégek köszöntése után egy tréfás rövidfilmet vetítettünk le, a derűs hangulat megteremtése érdekében.

Ezután a kollégisták sorra vették a kollégiumi élet eseményeit, - kezdve a felvételivel, majd a zánkai tábor, a beköltözés, a foglalkozások, a csapatépítés, a kulturális események, a szecskaavató, a közös kollégiumi- és a családiasabb csoportkarácsony, a sportolási lehetőségek, a bennmaradós hétvégék és a mindennapi élet, a búcsúztató, a külföldi kirándulás, - ismertették a feltételeket, és meséltek a szokásokról. Végül szóltunk új hagyományunkról, a hetedikeseknek szóló ismerkedési táborról is, fotókkal felelevenítettük a nyári négy napot, és ezzel külön köszöntöttük a nyílt napon megjelent első táborozóinkat. Ezután négy csoportra szétválva, kollégistáink bemutatták az épületet kívül-belül, és válaszoltak a kérdésekre. Bíztattak mindenkit a jobb eredmény elérésére, hogy minél több most megismert fiatallal találkozhassanak majd jövő szeptemberben. A jó hangulatú találkozó végén egy kis emléktárgyat – saját készítésű karkötőt - kapott minden érdeklődő.

Inczédy Péterné
Csoportvezető nevelőtanár