Címlap AJTP AJTP híradó Beszámoló a zánkai gólyatáborról
Beszámoló a zánkai gólyatáborról PDF Nyomtatás E-mail
2014. szeptember 01. hétfő, 22:23

A 9. AJTP osztály 2014. augusztus 16. és 21. közöt vett részt az évente megszervezésre kerülő AJTP-s zánkai gólyatáborban.

A 26 tanuló kíséretét Vadász Gábor osztályfőnök, Szarka Attiláné kollégiumi csoportvezető és Németh Márton kollégiumi nevelőtanár látták el.

A Balaton-parton eltöltött néhány nap alatt a diákok számos rendezvényen vettek részt. Az ünnepélyes megnyitó után a tanulók az esti táncházban néptánctudásukat csillogtathatták meg. Másnap lehetőségük nyílt arra, hogy többféle sportversenyen mérettessék meg magukat, melynek során többek közt az íjászok, a lányokból álló labdarúgó- és kosárlabdacsapat is szép eredményeket ért el. A tanulók részt vettek továbbá egy önismereti csoportfoglalkozáson, és nagy lelkesedéssel készítettek csuhéfigurát a táborban megszervezett kézműves szakkörön. A diákoknak páratlan lehetőségük nyílt arra is, hogy találkozhassanak és beszélgethessenek Faragó Tamással, a magyar vízilabda egyik legkiemelkedőbb alakjával. A programból nem maradt ki a filmvetítés sem, a tanulók megnézték a Vad Magyarország című természetfilmet.

A kötelező elfoglaltságokon kívül természetesen jutott idő strandolásra és túrázásra is, megtekintették többek közt az alsódörgicsei templomot, valamint ellátogattak Tihanyba is. A táborozás utolsó estéjén karaoke versenyt szerveztek a tanulók számára, melyen iskolánk csapata is szép eredményt ért el.

Az osztályfőnök, Vadász Gábor úgy érzi, hogy a tanulók hasznos és szórakoztató programokon vehettek részt, illetve ennek a néhány napos együttlétnek nagy szerepe volt abban is, hogy az osztály valódi közösséggé formálódjon. A következő gondolatokkal jellemezte az osztállyal való első találkozást:

„Izgalommal vártam a tábor első napját, de hamar megnyugodtam, ugyanis láttam, hogy egy nagyon felszabadult, élénk és nyitott gyerekekből álló osztályom lesz, a második nap végére már teljesen összeszokott társaságnak tűntek. Előfordult ugyan, hogy a szigorúbb oldalamat is meg kellett mutatnom, de ennek ellenére nagyon jól éreztem magam ezzel a kedves és ragaszkodó emberekből álló társasággal, és már várom a következő találkozást.”

Módosítás dátuma: 2014. szeptember 03. szerda, 20:18