Címlap AJTP AJTP híradó Élménybeszámoló a 12.F osztály programhétvégéjéről
Élménybeszámoló a 12.F osztály programhétvégéjéről PDF Nyomtatás E-mail
2013. november 30. szombat, 23:25

Mi, a 12. F osztály tanulói a novemberi programhétvégét a fővárosban, Budapesten töltöttük.
Szombaton a 19-20. századi magyar festészetről kaptunk részletes és érdekes bemutatót a Magyar Nemzeti Galériában, ezután betekintést nyertünk a Hadtörténeti Múzeumba, ahol sok érdekes dolgot láttunk és bepillantást nyertünk egy olasz előadásba is, amely az olasz-magyar kapcsolat erősítéséről szólt.

Az első nap késő délutáni óráiban a vízi lények élővilágát tekintettük meg a Tropicariumban. Mindhárom kiállítás látványos, érdekes és tartalomban gazdag, különösen a Tropicarium, amely nagyon színes is volt és sokunknak nagyon tetszett.
Vasárnapi első állomásunk a Semmelweis Ignác Orvostudományi Egyetem Orvostörténeti Múzeuma volt, ahol tárlatvezetéssel megtekintettük az orvoslás és az orvosi eszközök fejlődését az őskortól napjainkig. Ezt követően megismertük a Sziklakórház történetét egy részletes bemutató keretében, amelyben értékes információkhoz jutottunk és ezt is nagyon érdekesnek találtuk. Délután átutaztunk Gödöllőre, ahol a helyi Grassalkovich-kastélyba nyertünk betekintést és tárlatvezetéssel megismerhettük Ferenc József és Erzsébet királyné életét és szokásait.
Összességében ez a hétvége a kedvezőtlen időjárás ellenére nagyon jól sikerült, mindenki jól érezte magát és sok érdekes dolgot tanultunk a látottakból, hallottakból.

Csóka Ádám

Módosítás dátuma: 2013. december 03. kedd, 18:40