Címlap AJTP AJTP híradó Időutazás a medvekutyától a szelíd őzbakig
Időutazás a medvekutyától a szelíd őzbakig PDF Nyomtatás E-mail
2013. október 16. szerda, 17:55

Októberi programhétvégénken több millió évet éltünk át.
Jártunk Ipolytarnócon az őstengerek mélyén, de az akkori csúcsragadozó, a medvekutya már 4D-ben támadt ránk. Az esti csillaglesen megállapítottuk, hogy Földünkön is nagyon hideg van, nem csak a világűrben.

Meghódítottuk a somoskői és a hollókői várak csúcsát, és végigmásztuk a salgótarjáni József lejtősakna bányavágatait. A szlovák oldalon bazaltoszlopokat, Szécsényben országgyűlési helyszínt tanulmányoztunk. A ferencesek kolostorában megtudtuk, hogy mi a közös II. Rákóczi Ferenc és a szandzsán bég között.

A hollókői Ófalu látványtárházában sok ismerős eszközt és tárgyat fedeztünk fel. Megszemlélhettük a Somoskői vadasparkban vaddisznók, muflonok és dámszarvasok békés egymás mellett élését, sőt az emberrel való jó kapcsolatukat is.

Nehéz volt abbahagyni a szelíd állatok simogatását, hogy elindulhassunk hazafelé.

Módosítás dátuma: 2013. október 16. szerda, 18:06
 


Joomla!. XHTML and CSS.