Fontos információk a tankönyvellátással kapcsolatban PDF Nyomtatás E-mail
2016. július 04. hétfő, 19:28

A TANKÖNYVOSZTÁS IDŐPONTJA: 2016. SZEPTEMBER 1.

Tisztelt Szülők!

Megnyílt a szülői felület: szuloifelulet.kello.hu

Kétféleképpen lehet belépni:

1. diák adatokkal (település neve, iskola neve, a diák oktatási azonosítója)
  2. belépés szülői regisztrációval (ehhez e-mail cím és jelszó szükséges)

Megtekinthetők a rendelési adatok, illetve 2016 augusztusától innen igény szerint letölthető a számla a fizetős szülők részére, valamint online fizetés indítható.

A tankönyvek kiszállítását követően 2016. augusztus 22-től iskolánként egyben érkezik a fizetős tanulók számlája. Azon fizetős tanulók részére, akiknek a szülői felületen megtörtént a tankönyv árának online kiegyenlítése, nem küld a KELLO számlát. A rendelési felületen a fizetés ténye látható a tankönyvfelelős számára. A számlákkal együtt küldenek 1 példány egyszerűsített tankönyv átadás-átvételi dokumentumot, melyen az iskola átadja a fizetős diáknak a könyveket és a számláját. Az átadás-átvételi bizonylatot az iskola őrzi az átadás igazolása érdekében az átadástól számított 5 évig.

• Számla: leszállított tankönyvek alapján készül utólag
  • Számla kézbesítése: az iskolák postai úton kapják meg 2016. 08. 22. és 08. 31. között
  • A számlát a szülő/diák a tankönyvekkel együtt kapja meg, az aláírandó átadás-átvételi bizonylat kíséretében, vagy a szülő által letölthető az online felületről.
  • Befizetési időszak: 2016. augusztus 3. – szeptember 15. között
  • Fizetési határidő: 2016. szeptember 15.
  • Befizetés módjai: készpénzben, bankkártyával vagy iskolakezdési utalvánnyal a Magyar Postánál, banki átutalással, bankkártyával online a szülői felületen keresztül.

(A tavalyi évhez hasonlóan személyesen készpénzzel, iskolakezdési utalvánnyal, illetve bankkártyával a kijelölt postahivatalokban, valamint készpénzzel és bankkártyával az összes postahivatalban fizethetnek. A posta által elfogadott utalványokat a http://kello.hu/ oldalon ellenőrizhetik. A KELLO-pontokon történő fizetés megszűnt!

Pótrendelés:

• Számla: leszállított tankönyvek alapján készül utólag
  • Számla kézbesítése: az iskolák postai úton kapják meg legkésőbb október 30-ig
  • A számla a szülőhöz/diákhoz utólag, az iskola segítségével jut el, kivéve a szülői felületen online befizetett tanulók számlái
  • Befizetési határidő: a számla kiállításától számított 15 napon belül.
  • Befizetés módjai: megegyezik az alaprendelés befizetési módjaival.

FONTOS!!!!!

Az iskolák részére a visszáru intézménye megszűnt.

• Az adott tanévhez megrendelt tankönyveket a fizetős diákok esetében közvetlenül a szülő elállási jogának gyakorlásával, 2016. szeptember 15-ig küldheti vissza a KELLO részére. A költségek megfizetéséről a szülőnek/gondviselőnek kell gondoskodnia.
  • Visszaküldési cím: Könyvtárellátó Nonprofit Kft. 2225 Üllő, Zöldmező u. 3.
Módosítás dátuma: 2016. július 04. hétfő, 19:37