Címlap
XI. Pécsi Művészeti Fesztivál PDF Nyomtatás E-mail
2011. június 15. szerda, 08:07

Június 9-12-ig került megrendezésre az Arany János Tehetséggondozó Program XI. Művészeti Fesztiválja Pécsett a Leöwey Klára Gimnázium szervezésében. Ezt a rendezvényt hagyományosan az AJTP előkészítő évfolyamos diákjainak rendezik meg, akik megmutathatják, miben tehetségesek, milyen művészeti területeken kiemelkedőek.

Az idei fesztivál vezértémája, fő motívuma a pillangó volt. Minden kategóriában ennek kellett megjelennie az adott művészeti ággal adekvát módon.

Iskolánk 9.F osztályos diákjai igazán kitettek magukért, és nagyon szép eredményekkel tértek haza Pécsről. Lássuk most ezeket!

„Csoportos produkció” kategóriában a következő eredmények születtek:

-         pantomim jelenet – az osztály minden tanulójának részvételével – arany minősítés ; a jelenetet Komáromi Sándor, a veszprémi Teleszterion Színház igazgatója tanította be;

-         csoportos ének: bakonyi népdalcsokor, amelyet előadtak: Dorner Nóra, Fekete Valentina, Birkás Ramóna, Link Katerina és Klaudia, Lepsényi Krisztina, Bóka Nelli, Tóth Patrícia, Tóth Tímea, Ungor Noémi, Tamás Diána, Tamás Bianka, Szarka Bianka -  arany minősítés; a lányokat felkészítette Üvegesné Ozorai Hortenzia tanárnő, citerán kísérte őket Recse Dóra 11.F osztályos tanulónk;

 

„Szólóének” kategóriában Tamás Diána énekelte a Green Day együttes Wake me up, when September Ends című dalát. Gitáron kísérte Meizinger Péter – ezüst minősítés;

„Egyéni tánc” kategóriában Ungor Noémi és Rédei Viktória indult. Ők hastáncot mutattak be, produkciójukat bronz minősítéssel díjazta a zsűri.

 

„Képzőművészet” kategóriában előre megadott feladat alapján kellett a gyerekeknek valamilyen pillangóval kapcsolatos tárgyat készíteni. Az osztályból öten – Hajmásy Brigitta, Link Katerina, Tamás Bianka, Beimli József és Tamás Diána – egy pillangó formájú/alakú ülőkét tervezett és készített el újra hasznosítható alapanyagokból ( pillepalackból, lejárt szavatosságú vakolóanyagból). Kivitelezésében Fekete Gábor tanár úr segítette a diákokat. Az alkotás a zsűritől különdíjban részesült.

 

Összességében mind az osztályfőnök, Szilos Attila tanár úr, mind a kollégiumi nevelőtanár, Molnár Lajos tanár úr, mind a Türr Gimnázium egész tanári – tanulói közössége büszke lehet 9.F-es diákjainkra. Szívből gratulálunk a nagyszerű teljesítményhez!

tici

Módosítás dátuma: 2011. szeptember 04. vasárnap, 14:23
 


Joomla!. XHTML and CSS.