A márciusi ifjakra emlékeztünk PDF Nyomtatás E-mail
2015. március 15. vasárnap, 21:00

1848. március 15-én Pesten is kitört a forradalom. Harcba indult a magyar nép függetlensége és szabadsága kivívásáért, az idegen uralom igájának lerázásáért, a jobbágyfelszabadításért.

Március 13-án, pénteken délelőtt idéztük fel az 1848/49-es forradalom és szabadságharc eseményeit. A rossz időre való tekintettel az iskola tornatermében került sor az ünnepélyre. A 9. F osztályos tanulók műsorát tekinthettük meg, melyet Porpáczy Alíz osztályfőnök állított össze. Dicséret illeti az osztályt: egy zenével, tánccal, énekkel, verssel tarkított élvezetes, fiatalos, színes műsort láthattunk, tisztelettel emlékeztek meg nemzeti hőseinkről.

Intézményünk hagyományainak megfelelően a műsor ideje alatt a 10. G és a 9. A osztály néhány tanulója megkoszorúzta az Esterházy-kastély előtt álló Petőfi-szobrot Varga Áron tanár úr kíséretében.

Módosítás dátuma: 2015. március 15. vasárnap, 21:02