Dobogós lett az Infósok viadala országos döntőjében a türrös csapat PDF Nyomtatás E-mail
2014. december 11. csütörtök, 19:38

November 28-án zajlott az Infósok viadala verseny döntője Sopronban. Az országosan megrendezett középiskolai gazdaságinformatikai versenyt a soproni Nyugat-magyarországi Egyetem Informatikai és Gazdasági Intézete hirdette meg immáron harmadik alkalommal.

Az egyetlen pápai döntőbe jutott csapattal iskolánk büszkélkedhet, melynek tagjai Ruzsás Dóra, Szalóky Ádám és Iványi Dávid. Az országos döntőben harmadik helyezést értek el.

A soproni döntő folyamán ismét ötletes, az informatikusok hétköznapjait érintő feladatokkal készültek a szervezők. Volt többek között: honlapfelismerés, algoritmikus szöveges feladat, a csapatnak kiosztott még nem létező okos eszköz prezentálása a „befektetőknek” (zsűri) illetve általános informatikai ismeretekre épülő villámkérdések.

A döntőben a csapatok feladatai közé tartozott egy csapatvideó elkészítése is. Az alábbi linken a Mátrix-Forradalmak csapat videója tekinthető meg.

A csapatot Szakács Attila illetve Rosta Attila tanár urak készítették fel.

Módosítás dátuma: 2014. december 11. csütörtök, 19:55