Tanévnyitó iskolánkban PDF Nyomtatás E-mail
2014. szeptember 08. hétfő, 23:01

Az ünnepélyes tanévnyitóra augusztus 31-én, vasárnap 16 órakor került sor a rossz időre való tekintettel az iskola tornatermében.

A hagyományokhoz híven a magyar himnusz éneklésével kezdődött az ünnepély. Ezután türrös tanulók adtak műsort diáktársaiknak. Elsőként Présing Zsófia 7. G osztályos tanuló játszotta el zongorán a Nápolyi dal című darabot. Ezt követően Tegyi Kornél (12.A) adta elő Cserna-Szabó András Legenda a bárnyfejlevesről című művét, mellyel 2014-ben elnyerte a helikon fődíját vers- és prózamondás kategóriában. Az élvezetes előadás után, mely tanárt, diákot egyaránt megnevettetett Németh Zsolt igazgató úr mondta el beszédét, melyben beszámolt az iskolát érintő változásokról, külön köszöntötte új tanulóinkat, illetve külföldi diákjainkat is.

Végül a műsor zárásaként 11. G osztályos tanulók adták elő a Mit ér egy hang című dalt: Bencze Dorottya és Vesztergom Kíra énekelt, zongorán kísért Szabady Ágnes. Az ünnepély a Szózat közös eléneklésével zárult.

(A beszámolót a 11. G osztályos tanulók készítették: Bárdos Kata, Bencze Dorottya, Pulay Anna)

Módosítás dátuma: 2014. szeptember 09. kedd, 19:31