Címlap Iskolánk Kisgimnáziumi híradó Osztálykirándulás a 8.G osztállyal
Osztálykirándulás a 8.G osztállyal PDF Nyomtatás E-mail
2014. október 13. hétfő, 16:03

Szombat reggel 8 órakor indult a busz az osztálykirándulásra a 8.g osztály teljes létszámú csapatával. Közel két óra múlva, a reggeli fáradtságot kipihenve frissen érkeztünk meg Dégre, az első állomásunkra. Itt a Festetics-kastély rejtelmeibe nyerhettünk bepillantást. Az idegenvezetés után megtekintettük az Angol-park természeti szépségeit.

Majd ezután a Holland-házat csodálhattuk meg. A következő állomásunk Pipo reneszánsz várkastélyába vezetett Ozorára. A kastély megtekintése után Simontornyán a Varga cukrászdában falatozhattunk sütiket és fagyit. Majd fél órás út után megérkeztünk utolsó állomásunkra, Kabókapusztára. Itt töltöttük az éjszakát. A szállás nagyszerű volt, betekintést nyerhettünk egy lovarda mindennapjaiba. Az esős idő ellenére a tanyán nagyon sok színes programban vettünk részt. Lovagolhattunk a hatalmas lovardában, megismerkedhettünk a tanya állataival, íjászkodhattunk, körbebiciklizhettük a tavat, fürödtünk medencében, fociztunk műfüves pályán. Másnap nehezen és fáradtan ébredtünk az esti Karaoke parti után, de hamar lelkesek lettünk a ránk váró vetélkedőtől, mely az Egy perc és nyersz játék gondolatán alapult, tisztán cukorbeli nyereményekért. A szállást ebéd után hagytuk el. Hazaúton mindannyiunk örömére még megálltunk a veszprémi Mc Donald’s-ban. Közel egy óra múlva fáradtan érkeztünk haza Pápára, élményekkel teli kirándulásunk véget ért.

Módosítás dátuma: 2014. október 13. hétfő, 16:15