Címlap AJTP AJTP híradó Családi nap a kollégiumban
Családi nap a kollégiumban PDF Nyomtatás E-mail
2017. március 26. vasárnap, 17:46

Kollégiumunk munkatervében is szerepel a Kollégium Napja rendezvény. Az ötlet 3 évvel ezelőtt egy nevelőtestületi értekezleten született, melyet valamennyi nevelőtanár támogatott.

A „családi nap” célja, hogy évi 1 alkalommal, programhétvége keretében, egész napos vonzó programokat biztosítsunk diákjaink szüleinek, testvéreinek, és természetesen kollégistáinknak. Hogy közvetlen beszélgetésekre kerüljön sor, hogy szorosabbá váljon a kapcsolat a szülők és az intézményünk között, hiszen ebben a partneri együttműködésben közösen munkálkodunk a gyermekek fejlődése, jövője érdekében. Fontos, hogy bizalommal legyenek irántunk.

Rendezvényünk március 15-én (szerdán) került megrendezésre, ezért a megnyitó is az alkalomhoz kapcsolódott, így a 9.F osztály ünnepi műsorával kezdődött. A műsor alatt lovas huszárok emelték jelenlétükkel az ünnepség színvonalát. Ezt követően kollégistáink egyénileg is megmutathatták tehetségüket, Gerencsér Gergő 10. F és Bujtor Eszter 9. AJTP citerás produkcióban léptek fel, majd Kovács Károly 9.F osztályos kollégistánk Kacsóh Pongrác Jancsi dalát énekelte el. Ezen műsorszámaikkal az országos Ki-mit-tud versenyről is szép eredményeket hoztak haza. Eseményeink több helyszínen zajlottak.

A vendégeink illetve diákjaink érdekes előadást hallhattak Véghné Vadas Mercedes rendőr őrnagytól, „Családon belüli erőszak címmel, majd ezzel párhuzamosan a „Hét csillag Kulturális és Sportegyesület tagjai tartottak önvédelmi foglalkozást és bemutatót. A délelőtti program egyik legkedveltebb része a bográcsfőző verseny, melyen 5 osztály mérte össze főző tudományát. A pici gyerekektől az általános iskolásig mindenki megtalálhatta a korosztályának megfelelő programot. Az egyik tanulóban március 15-vel kapcsolatos kézműves foglalkozást szerveztünk, a könyvtárban játszóházat alakítottunk ki a legkisebbeknek.

A délutáni programjaink során a Kékfestő Múzeumba látogatnak el az osztályok, ahol „Rejtély a múzeumban” címen egy múzeumpedagógiai foglakozáson vehetnek részt. Amíg a gyerekek kutatták az éj kék medaliont, addig a szülők tárlatvezetésen keresztül ismerhették meg a pápai Kékfestő Múzeumot.

A játékos szellemi vetélkedőn valamennyi osztály képviseltette magát, illetve színjátszó csoportunk nyitott tréningjére is betekintést nyerhetnek vendégeink. Délutáni programunk között szerepelt „Az önkéntesség hatása a lelki egészségre” címen egy előadás, melyen lehetőség volt vendégeinknek élőben is kutyusokat megismerni.

A délutáni programban fiú-lány foci és kézilabda szerepelt, valamint kerékpár-ügyességi versenyen mérhették fel képességeiket tanulóink és családtagjaik.

A csapatok és az osztályok diákjai a versenyeken elért eredmények alapján jutalomban részesültek.

A mini fotókiállításon minden osztály felfedezhette magát egy-egy rendezvény vagy kirándulás alkalmával készült felvételen, illetve megtekinthették vendégeink kollégistáink képzőművészeti kiállításon bemutatott munkáit is.

A nap végét egy fergeteges karaoke zárta, melyen a diákok egy picit fáradtan, de jókedvűen énekeltek.

A hagyományteremtő céllal megrendezett program elnyerte a résztvevők tetszését, bízunk benne, hogy a szülők élményeik, tapasztalataik alapján „reklámozzák” tehetséggondozó programunkat az ismerőseik körében. Jövőre is hasonlóan érdekes és tartalmas programmal készülünk.

Módosítás dátuma: 2017. március 26. vasárnap, 17:59