Címlap AJTP AJTP híradó A Kollégium Napja
A Kollégium Napja PDF Nyomtatás E-mail
2015. március 25. szerda, 22:58

A márciusi programhétvége szombati napját minden osztály a kollégiumban töltötte.

Hagyományteremtő céllal került megrendezésre a „Kollégium Napja” nevet viselő egész napos program a diákok, szülők, tanárok részvételével. Sok tanulónak a testvére is eljött, hogy bepillantást kapjon a kollégium életébe, és együtt szórakozzon ezen a napon.

A megnyitón zenés műsor köszöntötte a vendégeket, amely utalt a március 15.-i forradalom és szabadságharc hangulatára is. A szereplők: Boros Beatrix, 9.F; Ádovics Zsófia és Gerencsér Gergő 9.AJTP-s tanulók, valamint Csuti László tanár úr.

A délelőtti programok több helyszínen zajlottak. A szülőknek Sándor Zsolt rendőr hadnagy, iskolai bűnmegelőzési tanácsadó tartott előadást a drogfogyasztásról. A kollégistáknak és testvéreiknek Császárné Elek Veronika kiemelt megelőzési főelőadó balesetmegelőzési teszt kitöltésével, értékelésével játékos foglalkozást biztosított.

Rendőrségi technikai bemutatóra is sor került, ahol Németh Péter törzsőrmester „fegyvert is adott” a gyermekek kezébe.

A külföldi munkavállalás nehézségeiről Taródy Tünde, egy 12.F-es diákunk édesanyja beszélt.

Kuczi Adrienn és Kristóf Diána 9.F-es tanulók irányításával jó hangulatú aerobik edzés zajlott.

Egy 15 fős csoport a Víztorony 442 lépcsőjének megmászása után gyönyörködhetett városunk látképében.

Sok szülő vett részt városnéző sétán, ahol az idegenvezetők, Porpáczy Alíz tanárnő, valamint Somogyi Erzsébet a szülői munkaközösség tagja, valamint Vörös-Bene Vivien és Kapitány Virginia kalauzolta az érdeklődőket. Megtekintették a Fő téri templomot és a gyönyörűen felújított Kastélyt is.

A játékos szellemi vetélkedőn minden osztály képviseltette magát.

A bográcsozás a nem igazán kedvező időjárás ellenére jól sikerült. Főztek a szülők, az osztályfőnökök, nevelőtanárok és a gyermekek.

A zsűrizést a konyhavezető Gerencsér Albertné és Németh Zsolt intézményvezető vállalta fel. Nem volt könnyű dolguk! A pörkölt jól sikerült.

Valamennyi vendég, diák együtt ebédelt.

A délutáni programban fiú és lány foci (szülőkkel együtt) és játékos sorverseny szerepelt. A feladatok viccesek, szórakoztatóak voltak.

Az összesített pontversenyben a 12.F osztály bizonyult a legjobbnak, és a fődíj – ami egy finom torta volt – az övék lett.

Reméljük, jövőre jobb időjárási feltételek mellett még több vendéggel, sok jó programmal várhatjuk a családokat.

Módosítás dátuma: 2015. március 26. csütörtök, 21:20