Címlap AJTP AJTP híradó Programhétvége a kollégiumban
Programhétvége a kollégiumban PDF Nyomtatás E-mail
2015. február 17. kedd, 12:00

A színházlátogatástól a pályaorientációig

A februári bennmaradós hétvégén ismét sok programon vehettek részt és szerezhettek élményt tanulóink.

A péntek délután a farsang jegyében telt, móka, kacagás, zene, tánc, jelmezek, versengés és jókedv. Szombaton komolyabbra fordult a program, a délelőtti tanulás után Budapestre utaztunk, hogy a Madách színházban megnézzük a Lev Tolsztoj regényéből készült Anna Karenina című musical-operát.

Vasárnap délelőtt a két kilencedik évfolyam a kézügyességét fejlesztette könyvkötéssel, nemezeléssel és tavaszi ajtódísz készítésével. Ezalatt a 10. és 12. évfolyamosok számára előadások, beszélgetések lehetősége kínálkozott, amelyeken Mészáros Péter, a veszprémi egyetem pályaorientációs szakembere, valamint egyetemet végzett és már dolgozó, valamint most végző, volt kollégistáink mesélték el élményeiket. Tanulóink figyelemmel hallgatták, hogyan érdemes pályairányt meghatározni, milyen szempontokat célszerű figyelembe venni az iskolák kiválasztásánál, és megerősítést kaptak abban, hogy nem szabad feladni az álmaikat, érdemes értük küzdeni, és ezt sosem késő elkezdeni. Balatoni József, Véber Zoltán és Székely Martin közvetlen stílusú, saját élményeken alapuló tanácsai is sok hasznos információt és bíztatást adtak az utódoknak.

Inczédy Péterné

Módosítás dátuma: 2015. február 17. kedd, 12:07