Címlap AJTP AJTP híradó Diákparlamenti tudósítás
Diákparlamenti tudósítás PDF Nyomtatás E-mail
2014. október 27. hétfő, 20:20

2014 .október 9-én csütörtökön nem ültem be az 5. órára, helyette inkább előhalásztam a táskám mélyéről a Marci bácsi által féltve rám bízott gyermekjog könyvet:

„A gyermeket megkülönböztetjük biológiai és társadalmi alapon”

Egy másik iskolatársammal, Beke Tamással ültünk autóba, és egész Veszprémig utaztunk, hogy ott képviseljük iskolánkat és kollégiumunkat a területi diákparlament ülésén. Három napirendi pont lett megfogalmazva, úgymint 1. javaslatok – vélemények, 2. jelölések – választás, 3. egyéb kérdések.

Délután kettő órakor már a javaslatokat tárgyaltuk, melyekkel öt órára végeztünk, ami azt illeti, nem kapkodtuk el a dolgot, de jó munkához idő kell. Átbeszéltük, hogy diákszemmel, milyen fontos változtatásokat javaslunk, hogy egyes problémák kezelésére milyen ötleteink vannak. Ezt követően a 2. napirendi pont került tárgyalásra, amikor is kijelöltük azt a 11 embert, aki megyénket képviseli a Székesfehérváron megrendezésre kerülő Országos Diákparlamenten. Nagy meglepetésemre a 11 jelölt közt az én nevem is szerepelt. Remélem, ottani munkámmal is tudom szolgálni a diákságot és sikerül öregbítenem az iskola hírnevét.

Kristóf Diána

Módosítás dátuma: 2014. október 27. hétfő, 20:26