Címlap AJTP AJTP híradó Bennmaradós hétvége
Bennmaradós hétvége PDF Nyomtatás E-mail
2014. október 08. szerda, 20:15

Az Arany János Tehetséggondozó Programban tanuló diákok havonta egy alkalommal a „bennmaradós hétvégén” változatos programokon vesznek részt, amelynek célja, hogy a diákok kikapcsolódjanak, ismereteik bővüljenek, megismerjék a közelben található természeti szépségeket, városokat nevezetességeket, de lehetőség nyílik távolabbi úti célok felkeresésére is.

A 9.F osztály idei első hosszú hétvégéjét a Balaton festői nyugati szegletében, Keszthelyen és környékén töltötte. A Balaton fővárosában felkerestük a gyönyörű Festetics-kastélyt, a Marcipán múzeumot, és megcsodáltuk a megszépült Széchenyi teret. Megmásztuk a Szigligeti várat, meglátogattuk az Afrika-múzeumot és gyönyörködtünk a Szépkilátó-ból nyíló lélegzetelállító panorámában. Majdnem elfoglaltuk a sümegi várat, de végül meggondoltuk magunkat és inkább élveztük az őszi nap utolsó sugarait. Nagyon jól éreztük magunkat, a képek önmagukért beszélnek...

P.A.

Keszthely Sümeg