Címlap AJTP AJTP híradó Rekordszámú résztvevő az országos idegen nyelvi AJTP-s versenyen
Rekordszámú résztvevő az országos idegen nyelvi AJTP-s versenyen PDF Nyomtatás E-mail
2014. március 30. vasárnap, 20:52

Nyolcadik alkalommal rendezte meg a pápai Türr István Gimnázium és Kollégium az országos német és angol idegen nyelvi versenyét az Arany János Tehetséggondozó Programban résztvevő diákoknak.

Idén 18 iskola, 36 angolos és 32 németes diák érkezett az ország minden pontjáról Pápára, hogy összemérje idegen nyelvi tudását a kétnapos rendezvényen. A versenyt az iskola igazgatója, Németh Zsolt nyitotta meg.

- Az AJTP-s diákok öt évig tanulják az idegen nyelveket. Az első évben emelt óraszámban, s ezért is tartja fontosnak a Türr-gimnázium e rangos verseny megszervezését évről évre. Pápáról négy tanuló vett részt a megmérettetésen. A diákok egy 90 perces írásbeli feladatsort oldottak meg, melyben lexikai, írott szövegértési és nyelvtani tesztet kellett kitölteniük. A feladatsort a türrös nyelvi munkaközösség állította össze és ők is javítják ki. A legjobb 15-15 diák szóban is számot ad nyelvtudásáról a kéttagú zsűri előtt. A legjobbak értékes nyereményekben részesültek - mondta Csortos Melinda, az idegennyelvi munkaközösség vezetője.

A versennyel egyidejűleg tartották az AJTP-s angol munkaközösség értekezletét is az intézményben.

A versenyzők tegnap egy jótékonysági esten vettek részt a színházban.

Babos Petra

forrás: papa-ma.hu